Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:20 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
12 Janar 2018 - 11:47 | përditesuar në 13:37
Tiranė, ja si do tė jetė parku
publik te "7 xhuxhat"/FOTO
E gjithė hapėsira qė sot njihet si kėndi i lojėrave “7 xhuxhat”, nė afėrsi tė rrugės sė “Elbasanit”, do tė shndėrrohet nė njė kėnd modern lojėrash pėr fėmijė dhe shlodhje pėr mė tė rriturit.

Bashkia e Tiranės ka nisur zbatimin e projektit tė rikonceptim tė parkut tė lojėrave tė fėmijėve, ndėrsa projekti do mundėsojė qė pjesa e nėndheshme tė shėrbejė edhe pėr njė parking nėntokėsor publik.

Siē shihet edhe nga fotot e kėtij projekti, parku i ri lojėrave do tė ketė hapėsira dhe lojėra pėr tė gjithė fėmijėt, ndėrsa do tė shoqėrohet edhe me lulishte dhe gjelbėrim qė do tė krijojnė mundėsi pėr kalimin e kohės edhe pėr mė tė rriturit.

 

Falė kėtij projekti do mundėsohet njė numėr i konsiderueshėm vendesh parkimi pėr tė gjithė banorėt e zonės, por edhe pėr bizneset qė funksionojnė nė afėrsi tė kėtij parku.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Tr të datës 13 Janar 2018 15:49

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tr Ok ok eshte ber tirona si shtepia e xhuxhave mace dhe zagar nga te katra anet .. Edhe kryetari eshte maskuar eshte ber si plaka shtrige..
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14