Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:59 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Janar 2018 - 10:23 | përditesuar në 13:22
Frrokaj i PD:'Darka e gabuar' me
Ramėn! Kryeministri: Isha esėll...
Rama e thumbon: Ke gisht te protesta
Pasi kryeministri Edi Rama e ngacmoi lidhur me protestėn e djeshme tė banorėve tė Torovicės, kryebashkiaku demokrat i Lezhės, Fran Frrokaj iu referua darkės me Ramėn, duke hequr paralele me “Darkėn e Gabuar”, librin e shkrimtarit Ismail Kadare. 

Frrokaj tha se nė darkėn me Ramėn, pavarėsisht ndasive politike, i ka kėrkuar financime pėr Lezhėn. “Mbrėmė ishim nė darkė. Po i referohem librit tė njė autori, "Darka e gabuar", nuk ishte darka e gabuar, isha nė kohėn e duhur, nė vendin e duhur, ėshtė kryeministri i vendit tim, pavarėsisht pozicioneve politik. Unė do vij nė Tiranė nė datėn 27, bashkė me partinė time”, tha Frrokaj, duke iu referua protestės sė opozitės. 

Ndėrsa Rama iu pėrgjigj me batutė: "Eja, por vetėm ujėsjellėsin lere nė punė". 

Batutat e Ramės me Frrokajn:

Edi Rama: Do sqarosh kėtu sa gisht ke te ajo protesta e djeshme me 15 veta...

Fran Frrokaj: Mbrėmė ishim nė darkė. Po i referohem librit tė njė autori, "Darka e gabuar", nuk ishte darka e gabuar, isha nė kohėn e duhur, nė vendin e duhur, ėshtė kryeministri i vendit tim, pavarėsisht pozicioneve politik. Unė do vij nė Tiranė nė datėn 27, bashkė me partinė time. 

Rama: Ik, por vetėm ujėsjellėsin lerė nė punė.

Fran Frrokaj: Lezha ka nevojė pėr shumė investime dhe do ta falėnderoj nėse do tė bėhen realitet, pasi investimet i shėrbejnė turizmit dhe popullsisė sė zonave. 

Fran Frrokaj: Dje kisha forcėn ta ndaloja atė protestė, por nuk kisha asnjė arsye ta ndaloja atė protestė, pasi nga biseda edhe ju u bindėt se ata kishin tė drejtė. 

Rama: Nėse do protestonin nė 8 vjet kur ishte partia jote nė pushtet, do shkoja t'i pėrqafoja. Unė vetėm ujė piva, kėshtu qė isha esėll kur i thashė tė gjitha ato, do mbahen dhe do bėhen...

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Eri të datës 13 Janar 2018 15:57

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Eri Kush na qeveris neve o popull nje psikopat nje pianec , tallet me njerzit duke then isha esell vetem uje pia dhe do ti mbaj prentimet pse te gjitha keto premtime qe nuk ka mbajt paska qen i pir drogaxhiu vendit ton hapni syt o njerez te pakten ju qe jetoni ne shqiperi dhe cohuni se kemi ren ne duart e nje psikopati te pa shpres , shpresat duhen humbur te nje toksiko indipendente se ne fun ai ngelet vec nje toksiko , po e con vendin drejt gremines
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16