Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:59 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Janar 2018 - 12:14 | përditesuar në 15:03
Kryemadhi: Rama iu lut LSI-sė deri
nė 5 qershor pėr koalicion, s'pranuam
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar sot nga Vlora, gjatė njė takimi me strukturat, se ishte LSI ajo qė refuzoi vazhdimėsinė e koalicionit me PS-nė dhe kryeministrin Edi Rama. 

Ajo deklaroi se kreu i qeverisė kishte kėrkuar deri mė datėn 5 qershor qė PS dhe LSI tė shkonin bashkė nė zgjedhjet e 25 qershorit.

Pasi detyroi Visho Ajazin tė jepte dorėheqjen, zgjodhi i vetėm Kryeprokurin, tani kėrkon tė marrė nė dorė tė gjitha institucionet e drejtėsisė. Gjithė ky imponim ndaj qytetarėve shqiptarė do t’i kthehet nė protestė. Deri mė datėn 5 qershor Rama i lutej LSI pėr tė qenė pjesė e koalicionit tė tij nė zgjedhjet e 25 qershorit. E bėmė kėtė pasi nuk donim tė ishim pjesė e farsės sė tij. Ju vetė e keni parė mėnyrėn sesi funksionon ky shtet. Situata ekonomike nė vend ėshtė nė njė gjendje tė tmerrshme. Doli dje nė Lezhė, i mori e i ēoi nė polici qytetarėt e Torovicės qė po protestonin, qė mos t’i prishej dekori”, u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. 

Fjala e Kryemadhit nė takimin me strukturat e LSI nė Vlorė

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Mala Rama "gaboi", jo qe nuk u beri kualicion me ju, se nuk kishte arsye,as nevoje per ju,por qe "Burrin tend" e beri Kryetar Shteti,
avatar
Anonim
Donit gjithe tepsine Oreksi juaj u rrit me shume se cfare ju mbante kurrizi, tafmaja e madhe te le pa gje, ju do vije dita do dilni ne rruge per Copen e bukes sepse edhe PD ju njohu me perpara se kush ishit “Hajdute te paskrupullt”
avatar
Anonim
Tomo Sa mire qe spranuat o derra
avatar
Anonim
Deutschland Ku je Monika ku je xhixhile e lsi se , po fytyren ti Monika e sheh ne pasqyre se cfar surrat derri ke ?
avatar
Anonim
ENTELA Me mire qe nuk pranuat Mona.Me ata nuk mund te drejtohet ky vend.Ata nuk dine te bejn as Shtet dhe as ekonomi.JANE TE PAAFTE.
avatar
Anonim
Cepanlliu Ai dhe tani ju lutet,por ju nuk doni:aman pranoni --turp te kini o plehra qeni me gjitheata qe ju ndjekin pas hakoma,te vdekur te pa varrosur.
avatar
Anonim
Beni Si puna e dhelpres me rrushin
avatar
Anonim
Lalka i Radanecit Temene kjo Monicka eshte me keq se ruspite e Kullehirit ne Radanec te Korces.
avatar
Anonim
Na ishte nje her se cna ishte Po ty te lumet po e perdore si do dhe kure do nuke te ka ngelur sharra ne gozhde se ke ven pasuri sa per 15 breza po nuke I dihet do ti gezushe?
avatar
Anonim
Blenard Po tani ku je ne nga sk themi ne gop te semes je kucedra e shqiptareve
avatar
Anonim
Populli Ok mor parti fshataresh dhe injorantesh kini byth ju te rrefuzoni partine socjaliste. Prisni zgjedhjet dhe shikoni.
avatar
Anonim
Trimi O populli po leri fshataret be hallin e tyre , cke apo ta kane Liruar token
avatar
Anonim
Maminasi Kam pershtypjen se fytyra jote sjell tersllik per kedo qe hedh syte e te shikon ke pamjen e nje shtrige qe ushqehet me gjakun e popullit ,Je e zonja ta kthejsh partin si te det bytha dhe te shkojsh me ke te perpuqen interesat e tuaja familjare ,nuk ke parime nuk ke programe po shkon ka con interesi yt familjar .
avatar
Anonim
Tarrasi Nuk pranuat dhe mire bete.... pastaj hengret ate te gjatin 😂
avatar
Anonim
Fredi Monaaaaaaa🤥🤥🤥🤥🤥🤧🤧🤧🤧
avatar
Anonim
x Ju nuk pranuat se,nuk besuat qe Rama do te merte i vetem 74-vota,tani Rama ka shumicen ne parlament dhe kjo juve po i'u terbon...
avatar
Anonim
Erik Po mos ia cani trapin pastaj Rames duke i thene qe ju ka tradhetuar. Ju keni punuar si tradhetare ne qeverine e kaluar dhe tani s'po lini gje pa thene per te, duke hequr menjane bxthen tuaj te krimbur nga parate e korrupsionit. HAJDUTE, vendi ne burg ju takon.
avatar
Anonim
Urojme Te zhdukeni si parti . Na mjaftojne PD / PR me nje deputet te qelbur / nuk na duheni edhe ju . Jajdut te qelbur
avatar
Anonim
Koēi Sude moj Sude sa mirč qč nuk pranuat sepse Shqiptarčt shpčtuan njčherč e pčrgjithmonč nga SHUSHUNJAT HAJDUTČ tč LSIsč Putančrisč HAJDUTČRISČ !!!! Vafshi nč DJALL bashkč me Soj e Sorollop ju HAJDUTČT e LesheLisč dhe PD Krimit . I Vjeshi Gjak dhe i bčfshi ILAĒE KANCERI Paratč qč u keni VJEDHUR Shqiptarčve ju ZVARRANIKČT e LSIsč dhe PDsč .
avatar
Anonim
eni Sa mirė qė s’pranuat! U qerruat!🤣😘👎👎
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40