Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Janar 2018 - 18:24 | përditesuar në 23:38
Bomba nė Shkodėr, Arjan Hoxha:
Pistė e hetimit, ēėshtja e kanabisit
Ish-drejtuesi i Policisė, Arjan Hoxha, i ftuar nė studion e Report Tv ka zbardhur detaje nga atentati me moto-bombė nė Shkodėr, ku mbetėn tė plagosur tetė persona, mes tė cilėve shėnjestra e sulmit Lul Kulla dhe 7 tė tjerė kalimtarė tė rastit. 

Lėnda shpėrthyese ishte vendosur nė njė motor pranė njė objekti dy katėsh nė pronėsi tė shėnjestrės. Pėr Arjan Hoxhėn atentati i sotėm dyshohet se ka lidhje me pazaret e drogės, pasi Kulla njė vit mė parė ėshtė arrestuar pėr kultivim kanabisi. 

"Njė nga pistat kryesore ku po heton policia e shtetit ėshtė trafiku i kanabisit, Kulla ka qenė i arrestuar nė 2016 pėr kultivim kanabisi. Besoj se policia do hedhė dritė shumė shpejt mbi kėtė ngjarje, pasi tė bėhet kėqyrja e kamerave, zbardhja e tė kaluarės sė shėnjestrės", u shpreh Hoxha.  

Ai thekson gjithashtu se nga rrethanat si ka ndodhur atentati me bombė, autorėt kanė mirėmenduar planin, pasi policia ishte nė festė, ndėrsa kanė studiuar edhe lėvizjet e objektivit. "Momenti i sulmit i mirėmenduar, pasi policia ishte nė festė, autori e ka studiuar lėvizjet e objektivit tė atentatit. Pėr shkak tė provave tė pakta qė lėnė kėto prova penale, janė tepėr tė vėshtira pėr t'u zbuluar"

Hoxha komentoi edhe largimin nga detyra tė Haki Ēakos, i cili sipas tij duhet tė ishte shkarkim. "Ėshtė pėrdorur lirim dhe jo shkarkim, kjo ėshtė bėrė qėllimisht, por nė fakt duhej theksuar shkarkim nga detyra". 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

22 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Anonim Nuk ka faj drejtori I policies.se ka bashkepuntor te korruptuar .se cdo invormacion shitet tek kreret e bsndave.dhe fillon tel sektori I pergjimeve aty fillon krimi I organizuar.venting. vetinge drejtor ne qoftese Don me punu
avatar
Anonim
Gjysngashtiqnigjysngatropoja Ky dhe dritan demiri vdiqen te bien pak ne sy tek lulushja ose tek shoqata e ish punonjesve, po kete e njohin mire te gjithe mos te ish agroni aleksi dhe myftari ky nuk shkon as ne hale, eshte turp shume i madh qe te dale ky dhe te beje komente dmth vlere te jete qe nuk te vjen turp thua valle
avatar
Anonim
GONI KY ISH DREJTUSI I POLICISE ESHTE XHIHADIST RRACE MUTI KY TE JAPI LLOGARI PER ATA KOLEGET QE VRAN NE DURRES
avatar
Anonim
Bobi i rusit Ishalla nuk vdes. Ishalla mbet me shpirt neper dham sa ma gjat per sa gjynahe ka bą. Zoti shef e pagun.
avatar
Anonim
Nik Un personalisht quaj fajtor policin per shtat viktimat Shenjestra e sulmit ka hyr disa her ne burg per vrasje gjobevenie etj.etj kerkohet dhe nga italia dhe del lirshem neper Shkoder dhe gjith Shqiprin fal policis dhe lidhjeve qe ka ne politik.turp
avatar
Anonim
Shpati O report tv mos tallni menderin me popullin duke ftuar ne studio kete specialistin e rendit!ky tipi deri ke speci arrin me intelektin e tij.e qe tju mbushet mendja vereni ne testim me rojen qe ruan deren e jashtme te bisnesit tuaj,e do shikoni qe roja esht doktor shkencash para tij!!
avatar
Anonim
Shpati O report tv mos tallni menderin me popullin duke ftuar ne studio kete specialistin e rendit!ky tipi deri ke speci arrin me intelektin e tij.e qe tju mbushet mendja vereni ne testim me rojen qe ruan deren e jashtme te bisnesit tuaj,e do shikoni qe roja esht doktor shkencash para tij!!
avatar
Anonim
Shpati Ooo report tv, mos tallni menderen me publikun duke mare ne interviste si specialist te ceshtjeve te rendit ate tipin.ai me intelektin e tij deri te speci arrin e as nje gram me shume.qe tju mbushet mendja juve vereni ne testim ate dhe rojen qe rri te dera e jashtme e medias tuaj dhe do shikoni qe roja eshte dr e prof shkencash para tij!
avatar
Anonim
Arbeni Ku eshte katandisur shqiperia, te te bej moral kryehajduti, pa shkolle te mesme arjan hoxha
avatar
Anonim
Apex Games Z. Arjan ju si polic me shkollim dhe pervoje a nuk ju terheq vemendjen perodrimi i nje motorri bombe (mbushur me RDX-ekzogjen) per te kryer atentatin. kjo eshte nje pervoje e re jo si makinat bombe. Eshte eksperience e ardhur nga motorr bombat, qe perdori Daeshi ne betejat urbane ne Mosul dhe ne Raka! Z. Arjan kush valle e ka sjelle ne shkoder ekte eprvoje te re nga Lindaj e Mesme?!?!?!?!?!?
avatar
Anonim
Ardi Arjan Hoxha ka qene kryemenaxheri i perfitimit te paligjshem nga lojrat e fatit kur ishte shef i krimit ekonomik ne tirane. 50000 leke merrte nga cdo kompjutet qe punonte ne tirane.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14