Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:36 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Janar 2018 - 20:19 | përditesuar në 20:56
'Hoqėm 35 tepsixhinj nė 100 ditė'
Kryemadhi-Ramės:Nuk na tremb
“Me gjuhėn e arrogantit injorant, me guximin e stimuluar nga pėrdorimi i substancave narkotike, Edi Rama edhe njėherė i ka gjetur fajtorėt e keqqeverisjes sė tij te LSI”.

Kėshtu i ėshtė pėrgjigjur sot kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaratave tė kryeministrit Edi Rama nga Rrėsheni ku prezantoi platformėn e bashkėqeverisjes me qytetarėt. Rama tha se nė 100 ditė ishin shkarkuar nga detyra 35 "tepsixhinj" tė cilėt sipas tij abuzonin me detyrėn dhe nuk iu ofronin shėrbim qytetarėve. 

Por kjo deklaratė dhe epiteti i pėrdorur nga kryeministri nuk i ka pėlqyer kryetares sė LSI, Monika Kryemadhi e cila shkruan nė Facebook se Rama nuk ngjall dot frikė. “Nga Mirdita, ku as brohorimat e teknikės qendrore tė kryeministrisė nuk e mbytėn dot zhurmėn e shpėrthimit tė tritolit nė Shkodėr, kryeministri i pushteteve tė pėrkohshme, shpalli si fitore tė madhe largimin nga puna tė mbėshtetėsve tė LSI-sė, me shpresėn se do tė frikėsojė familjen tonė politike me shantazhe qė zakonisht i pėrdor me oborrtarėt e tij tė pushtetit”.

“Me fjalorin e varfėr dhe me paranojėn e “kėpucės”, Edi Rama shfaqet ashtu siē ėshtė nė tė vėrtetė, i frikėsuar jo nga kėpucėt qė pėr fatin e tij nuk morėn trajektoren e duhur, por nga mijėra e mijėra kėpucė a ēizme qė i qėndrojnė sipėr kokės varur atij dhe ministrave tė tij. Sepse nuk ėshtė turp tė tė etiketojnė si “parti e kėpucėve”, as tė heqėsh kėpucėt apo tė brendshmet siē ka bėrė ai vetė.

Turp ėshtė tė kanabizosh vendin qė pretendon se drejton, tė orientosh rininė drejt drogės dhe trafikut, tė vjedhėsh e tė grabisėsh ēdo pasuri tė Shqipėrisė. Kėto veshin me turpin mė tė madh tė mundshėm ēdo lakuriqėsi, jo vetėm fizike por dhe politike”, shkruan kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Vali Femer koti je
avatar
Anonim
skrapaleshi Si fillim ju lesh e listet vodhet floririn,vazhduat me investimet e floririt, ngritet vila e biznese te fuqishme, e nga 2013 e deri tani(besoj qe edhe para 2013)mbushet fshatrat e humbur te Skraparit me droge.
avatar
Anonim
Lalka i Radanecit Temene po kjo ta ul.....nepsin...burre me kocke gruaje....si rruspi kullehiri....
avatar
Anonim
Ver Llapa Hyp xhixhi hyp Mona
avatar
Anonim
Eri Hajdute ordinere, me fjalor rruge. Nuk e di se ke perfaqeson dhe frymezon nje figure e tille politike.
avatar
Anonim
Emigrati Ke frike moj bushter se po te vjen ora ty e tyt burr.
avatar
Anonim
Blenard O mona o pit bulll ti as hahesh as pihesh o e gjora ti
avatar
Anonim
Hamburg Moj Monika moj turi derr, cfar kujton ti moj hajdute se populli i ha keto, me cfar e vute ju gjithe ate pasuri, vetem se keni vjedhur dhe tani e dini mire se cfar ju pret .
avatar
Anonim
@Bushtra Moni Po kėsaj bushtrės pse i djeg bytha, Rama nuk pėrmendi bandėn e hajdutėve tė LSI-sė me gojė. Kėta tė Lesh-e-Lisė janė bėrė si Shaban hundėrri, dikur. Np 2-3 fjalė njė e kanė fjalėn "frikė", ngaqė u ka hyrė frika deri nė palcė. Nė burg hajdutėt dhe konfiskim pasurie..
avatar
Anonim
Shoku Mona Ēizmen tende e mori ne goje nje qen....por fatkeqesisht pas 5 minutash ngordhi!?
avatar
Anonim
A Niveli i inteligjences maximal , kur per cdo gje permend friken.....................ik mona se po shkon posht e me posht....................................
avatar
Anonim
tir Ku pyet kjo per KM e qeverine. Ka ish burrin qe e ngroh, pasi kesaj ja kane hequr nga koka breket me kohe. Prit moj Mona burrin me emrin Vetting se ta tregon mire qejfin, jo vetem tangat por dhe te sipermet do te ti heq. Mbroni dhe pak milionat e nj- tj( Lul- Meta- Berisha- Fullani- Mediu-Llalla-)
avatar
Anonim
MOS. K Ku e fut TAHIRIN RAMA?? NE TIGAN NE TEPSI APO TA-VE.??? NJEREZIT MUND TI BIEN CYLES SE RAMES NE FYTYRE , POR PRAPA KRAHEVE TE GJITHE KERKOJNE TAHIRIN ???NE DUAM TAHIRIN SOTEN , KURUM E KARUM KUDO KU TI KESH RAME .!! MOS U SHTIR SIKUR PO CAN BYTHEN PER MIRDITORET. VETEM budallenjte Jane te PUNESUAR si spiuna SE te mencmit PO DEGEDISEN
avatar
Anonim
Muhamed Tabaku Mire ke bete qe i ke hequr por krahasimi si :tespixhij" eshte i pa pranueshem. Per keye te kerkosh te falur
avatar
Anonim
Poshte Tepsixhinjte. Do mbahen mend vetem per hajduteri.
avatar
Anonim
x Fjalor i perdorur nga nji politikane,nga nji grua,nga nji nene,nga nji femer???,mua me ngjason me fjalorin e perdor prej ndonji Rrugaēe........
avatar
Anonim
Andet Ke dhe 3500 te tjer per te hequr qe te shpetojm njer e mir nga keta ajdut
avatar
Anonim
Fredi Fiks si Eleonora e Selites, ta ka gjetur mire Rama😂😂😂😂😂 Sa per tepsixhinjte, duhet bere kujdes. Nuk duhen pranuar me ne PS sepse ndryshe behet me keq se LSI dhe PD. Sot takova nje tepsixhi qe ishte bere shef. PD-iist i flakte, LSI-ist i thekur, tani me PS. Keshtu nuk shkon, cdo LSI-ist jashte administrates. Ti strehoje Mona tek vila ne gji te lalzit.
avatar
Anonim
Elbasanlliu Po ashtu dhe une njoh disa persona qe jane bere drejtoria ose ngelen drejtoria qe nga koha e PD dhe jane Tani me PS. Por kjo pune ka vetem nje emer Deputet te korruptuar qe marrin €25000 per te bere Drejtori keto qe I paguar kaq. Me Elbasan duhet se kush i merr parate per drejtoria dhe kjo tregon se nuk behet me ky vend.
avatar
Anonim
Rrumsum Nuk na tren???? Domethone e pranoke???? Errestojeni kete kafshe te eger se me neveriti
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16