Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Janar 2018 - 10:19 | përditesuar në 13:30
Shefi i Policisė Kriminale nė Shkodėr, Saimir Rrustemi, ka reaguar pėrmes njė mesazhi tė fortė pas atentatit me rreth 400 gr tritol ndaj Lulzim Kullės, njė emėr i njohur pėr policinė. Shefi i Krimeve bėn njė apel tė fortė, duke iu drejtuar tė gjitha institucioneve me kokėn ulur tė vendosin nė cilėn anė do tė barrikadės do tė qėndrojnė.

Shefi i Krimeve bėn thirrje pėr bashkim nė luftėn kundėr krimit tė organizuar pėr t'i ndryshuar faqen vendit tonė. Me kokėn ulur, Rrustemi iu drejtohet dhe prokurorėve e gjyqtarėve, tė heqin dorė nga korrupsioni, duke thėnė se vendo ka nevojė pėr pjesėn e tyre tė drejtė e tė ndershme.

"Do ul koken para prokuroreve e gjyqtareve: Boll me! Vendi ka nevoje per pjesen tuaj te drejte e te ndershme!", shkruan Shefi i Krimeve nė mesazhin e tij nė 'Facebook'.

Mė tej, Rrustemi iu drejtohet edhe tatimeve, bizneseve, mėsuesve, institucioneve fetare e tė rinjve tė bashkohen pėr tė dhėnė ndihmėn e tyre nė luftėn kundėr krimit, duke shtuar se vendi ynė nuk ėshtė dhe nuk mund tė jetė ky. Mesazhi prekės i zyrtarit tė lartė vjen menjėherė pas atentatit me bombė, qė tronditi qytetin verior njė ditė mė parė, ku u plagos rėndė 42-vjeēari Lulzim Kullaj, njė emėr i njohur pėr policinė, si dhe 7 persona tė ytjerė.

Reagimi i plotė:
Sot eshte 105 vjetori i themelimit te Policise se Shtetit. Kjo dite e gjen organizaten tone ne nje moment kyc te historise se saj ku ka filluar nje lufte e fuqishme brenda dhe jashte saj kunder krimit te organizuar. Nje lufte qe do ia ndryshoje faqen vendit tone.

Por te vetem ne s'ia dalim dot, s'ia dalim pa ndihmen e cdo institucioni dhe te gjitha hallkave te keti shteti. Prandaj sot une do ul koken dhe do ju lutem duke u kerkuar ndihme. Do ul koken e t'ju lutem kolegeve te mi: vendosni ne cilen ane te barrikades do qendroni. Do ul koken para prokuroreve e gjyqtareve: Boll me! Vendi ka nevoje per pjesen tuaj te drejte e te ndershme!

Do ul koken e do ju lutem tatimeve, doganave: A nuk ju mjafton? Eshte edhe momenti i juaj! Do ul koken e do ju lutem bizneseve: Mos shikoni daljen nga situatat tuaja financiare duke u mbeshtetur tek parate e krimit! Ato mund t'ju favorizojne nje moment, por ai moment do jete fundi i biznesit tuaj.

Dua te ul koken e t'u lutem mesuesve tane: Ngrihuni ne nivelin qe kerkon puna juaj, edukojini te rinjte tane qe te jene te denje per te qene pjese e paster e vendit te tyre!

Do ul koken e do ju lutem institucioneve fetare: Zoti ju ka ngarkuar me nje detyre te rendesishme, te edukoni shoqerine e t'u tregoni se cila eshte rruga e drejte dhe mos harroni se do jepni llogari para tij!

Do ul koken e do ju lutem te rinjve: Qendroni larg veseve, perbuzeni ate ndjenjen e krenarise per te qene pjese e grupeve kriminale te qytetit! Ne pamje te pare mund t'ua marre mendjen me pasurimin e shpejte me makinat e bukura apo krenarine per t'u dukur i forte, por ju garantoj qe kjo zgjedhje do ju shkurtoje jeten.

Mbase jam patetik, mbase jam i dale mode, sic me thone jam kunder rryme, por dua tua perseris: Vendi yne nuk eshte ky! Vendi yne s'mund te jete ky! Vendi yne nuk duhet te jete kurre ky! Zoti na ndihmofte!

d.c./shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Kur ke nje redaktor te perbashket “Sot nuk ėshtė koha pėr tė bėrė politikė, ėshtė koha pėr tė ndarė je pro Ramės apo kundėr Ramės. Nėse je pro grupit tė strukturuar kriminal qė drejtohet nga Rama apo kundėr tij”-u shpreh Monika Kryemadhi.
avatar
Anonim
Mul Noka Qa keni mer ky ka qene delfini im me i devotshem. Une kesi nxenesish kam nxjerre qe i japin mend edhe ministrit, sic me jepte mua kur isha ne karrike nje her e nji koh..... mfalni per gabimet se jam ne timon
avatar
Anonim
Ish-pol Per njerez si ty ka nevoj ai vend. Respekt dhe bravo
avatar
Anonim
Edvini O xhaf ku e ke gjet kte debilin mer, ca esht ki mo? Me kete do liftosh krimin ore??
avatar
Anonim
Drejtoria e Shkoders Ti zoti Sajmir nga cila ane e barrikads e shef veten te vendosur se nuk me dukesh fort ne rregull nga kuptimi i kopetencave te shefit te krimeve? Apo ke fillu pune ne ndoj OJF.
avatar
Anonim
tironci ca lesh shefi je ti mer? mu duke si asdreni, cojeni te arditi ta mori xhaxhi edi ta fusi me ndonje dikaster me lart se shkodra, ahh medet ky popull ca lesh shefash ka
avatar
Anonim
CaBone Hallall shoku, ke fol shum bukur respekte
avatar
Anonim
tr te behet minister djali policis.. ky super dial..
avatar
Anonim
Delfini: Si ju dhe ata qe te pergatiten kete flete rrufe duhet te largohen menjhere nga puna dhe te drejtojne ata qe dine te vendosin rendin sipas ligjit dhe jo me lutje.
avatar
Anonim
w E ka shkru jeta kete se ky nuk din me shkrua...Qa dan me thane ti me zoti na nimoft apo te ka zan gjaku? Normal se nuk je per at pune ti qe i thu vedit jam kunder rryme! e ke fjalen kur me ken me partin demokratrike a ca?? e ka fajin ai qe te mban ne pune qe kujton se ibanb punen por je tuj ja minos punen
avatar
Anonim
Dushku Ky e meriton qe ta shpallim akademik se po na thote gjera qe nuk i dime. Me prirjet letrare qe ka duket qe nuk ben per shef krimesh. Ku i gjejne per lufte keta qaramane qe skane by.. te bejne punen dhe flasin me teorira
avatar
Anonim
007 ndoshta ti ske faj se ta kan marr nje postim ne fcb dhe ta bene lajm por duhet ta dije se me pozicionin tend si oficer policie duhet te ishe shume i kujdesshem me ato qe poston ne rrjete sociale. kam frik se nga nje gje e mire ka per tu kthyer bumerang per karrieren tende sajmiro
avatar
Anonim
Populli Goxha te bukura fjalet, duket qe ke shpirt patriotik por nuk je poet, je shefi I krimeve qe i bie te kerkosh meshire para shkarkimit pasi nuk ke bere punen sic duhet. Nejse kjo varet nga raportet, por ky fjalim tregon frike dhe Policia e Shtetit nuk duhet te kete frike. Megjithate ke te drejte por duhet te perfshije dhe policine si te korruptuar qe ka nevoje per veting
avatar
Anonim
lakja Po ku na paska qene me perpara ky shefi krimeve. Pse sja maska asnjeri punen ketij shefit te krimeve duke filluar nga: Sa here e ka shoqeru ne komisariat Lul Kullen Sa here e ka shoqeru Bajret me kompani. sa te forte te shkodres na paska shoqeru ky shefi madh. Ky na punon aq shume sa i dilka koha me bo status ne fb per situata gjeopolitike. Ul by.... e puno aty dhe leji statuset. Kujto se duke ju lut gazetareve qe te bejne lajm me ftyren tende do kaloje situata.
avatar
Anonim
Vjosa Si shef Krimesh qe je duhet te kishe informacion per grupet kriminale se nuk je shoqat por oficer Policie.Keto hartime le ti bejne ata te JEHOVAIT
avatar
Anonim
gjoke shefi krimeve qe flet si indershem,esht vete i perzier me nje tjeter bande krimesh ne Shkoder te cilet kane bere te mundur vendosjen e tij ne ate post.Mos te beje si i ndershem
avatar
Anonim
Lugo\'mare-Vlore.! Fjale te mencura,mendime koncentrat e nje lealiteti te shikuara me xhama XAJC,shpreh'je e nje VLERESIMI aktual qe kerkon nje AUTO'VLERESIM per secilin qe ka mundesin per ta SHIKUAR te verteten ashtu sic eshte...!
avatar
Anonim
A Polici, prokurori, gjykate ,shish duhet te jene gjithmone bashke kunder krimit dhe jo ta shohin si burim parash...................
avatar
Anonim
Fredi Respekt per Oficere te tille policie!
avatar
Anonim
Landi Bravo Saimir PD-ja, po duhet me u tregue i sincerte, a ke cen te forumi rinor i PD ?! Rri urte saimir , shko e shiqo komisar katanin !
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16