Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Janar 2018 - 11:49 | përditesuar në 12:03
I nxiu jetën të resë dhe i shkatërroi
makinën,kapet autori në Elbasan
Një 46-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Elbasanit, pasi është kthyer në makth për një vajze të re 27-vjeçare. Bëhet fjalë për shtetasin Arian Stafa, banues në Elbasan, i cili me mjetin e tij ka dëmtuar automjetin e shtetases Z. K., banuese po në Elbasan. Sipas uniformave blu, dëmtimin e mjetit 46-vjeçari dyshohet ta ketë bërë pasi e ka përndjekur vajzën gjatë gjithë ditës së djeshme.

Grupi hetimor, gjatë kontrollit të banesës, i ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

Një armë zjarri automatik dhe 126 fishekë model 56 kalibër 7.62 mm. Gjithashtu u sekuestruan dhe dy automjetet e përfshira në ngjarje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Përndjekja", “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga nenet 121/a/2, 150 dhe 278/2/3 të Kodit Penal.
elbasan
elbasan

d.c./shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16