Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Janar 2018 - 14:42 | përditesuar në 14:53
Report Tv në vendin e atentatit në
Shkodër,ende panik,ja pasojat/VD
Droga e hakmarrja,dy pistat e forta
Ekspertë nga Tirana hetojnë ngjarjen
Report Tv ka shkuar një ditë pas ngjarjes, që tronditi Shkodrën, në vendin ku ndodhi shpërthimi i fuqishëm me rreth 400 gr tritol. Siç mund ta shihni në video, në zonë ka ende pasoja të shpërthimit me tritol, ndërkohë që dallohen disa kamera sigurie të dëmtuara nga shpërthimi.

Ndërkohë, paniku mes qytetarëve duket se nuk është larguar ende, pasi banorët dhe tregtarët refuzojnë të flasin mbi ngjarjen e rëndë.

Ata i tremben atij që njihet si i “Forti” i Shkodrës, Lul Kullës, i cili ishte shënjestra e atentatit. Ai mbeti i plagosur rëndë dhe u dërgua menjëherë në Tiranë për mjekim më të specializuar, ndërsa Report Tv mësoi se ditën e sotme ai ka dalë nga reanimacioni.  

Ekspertë nga Tirana janë vendosur në qytetin verior për të hetuar dhe zbardhur ngjarjen, ndërkohë policia po heton në disa pista, ku burim i thanë Report Tv se dy pistat më të forta janë ajo e hakmarrjes dhe e pazareve të drogës.

d.c./shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16