Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
07 Shkurt 2018 - 22:06 | përditesuar në 17:08
82 kallėpe tritol, armė e municione nė
Elbasan, 5 nė pranga, njė nė kėrkim
Policia pėrdori agjentė tė infiltruar
Policia e Elbasanit ka shkatėrruar njė bandė kriminale duke arrestuar 5 persona tė cilėve u janė gjetur 82 kallėpe tritoli, gjatė operacionit “Porosia”. Nėn drejtori i Policisė Elbasanit Edmond Sulaj tha se tė arrestuarit janė zbuluar pas njė hetimi disamujor. Report TV mėson se njė agjent i infiltruar ėshtė bėrė pjesė e grupit, sikur donte tė blinte sasi tritoli dhe mė pas ėshtė bėrė ndėrhyrja nga Policia.

Gjatė operacionit ėshtė gjetur edhe kanabis, 1 automatik, 1 pushkė dhe rreth 400 fishekė. Nė kėrkim ėshtė shpallur edhe njė 20-vjeēar nga Pogradeci me inicalet E.H. Policia dyshon se ky grup ka shitur tritol nė disa nga ngjarjet e fundit qė kanė ndodhur nė vend, prandaj po vijojnė hetimet pėr tė zbuluar bashkėpunėtorėt.

Deklarata e plotė e nėndrejtorit tė Policisė sė Elbasanit:
Sektori pėr Hetimin e Narkotikėve dhe Trafiqeve tė Paligjshme nė Drejtorinė e Elbasanit nė bashkėpunim me Forcat e Posaēme Operacionale nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Policisė Shtetit dhe Prokurorinė e Elbasanit, nė kuadėr tė procedimit penal tė referuar nga Policia lokale, finalizuan me sukses operacionin policor tė koduar “POROSIA”.

Si rezultat i kėtij operacioni tė finalizuar me sukses pas njė hetimi disa mujor me metoda speciale, u arrestuan nė flagrancė 5 shtetas dhe 1 u shpall nė kėrkim.

Ata janė:

- Geraldo Yzeirllari, 20 vjeē, banues nė Pogradec;

- Kristi Maxhari, 21 vjeē, banues nė Pogradec;

- Kristian Petani, 22 vjeē, banues nė Pogradec;

- Edmond Abazi, 39 vjeē, banues nė fshatin Hudenisht, Pogradec;

- Gazmor Kokla, 39 vjeē, banues nė fshatin Gribė, Gramsh.

Arrestimi i tyre u krye nga forcat e posaēme nė disa ndėrhyrje nė Pogradec dhe nė Gramsh. Shtetasve Geraldo Yzeirllari dhe Kristi Maxhari u janė gjetur dhe sekuestruar 82 kallėpe tė dyshuara si lėndė plasėse, e llojit tritol.

Shtetasit Edmond Abazi i ėshtė gjetur dhe sekuestruar 1.5 kg lėndė narkotike e dyshuar kanabis. Gjatė kontrollit tė banesės sė shtetasit Gazmor Kokla, nė Gramsh janė gjetur 1 armė zjarri automatik, 1 pushkė me 440 fishekė, 3 automjete, 15 celularė si dhe sasi e konsiderueshme lekėsh.

Gjithashtu nė kuadėr tė kėtij procedimi penal ėshtė shpallur nė kėrkim shtetasi E.H., 20 vjeē banues nė Pogradec, i dyshuar pėr veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armėve luftarake dhe e municionit” dhe ‘Prodhimi dhe shitja e narkotikėve”.

Vijojnė hetimet pėr dokumentimin e plotė tė veprimtarisė kriminale tė kėtyre shtetasve, si dhe identifikimin e bashkėpunėtorėve tė tjerė tė mundshėm.

Redaksia Online
d.b/d.c/a.d/shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
O ERIK I BIRI I KARKES Ti nuk je opozite NE shkrime ?? Ti je autori I I shkrimit qurre?? Fshih me te mbaren e dores o I BIRI I lavatrices .Vet CA clor QE te zbardhen breket.Ndej NGA e prapta.
avatar
Anonim
Populli Bravo policia u bene Poradecaret te behen kapo.
avatar
Anonim
kukuruku brawo policise,ti kalbi brenda keta plehrat me mina me bomba,lan nam jo te krijojne nje familje nje pune merren me mina i pataksen njerzit.. mor pisa nuk ka shtet ca i arreston vri mu ne vend
avatar
Anonim
12345678 Avash icik ti kur flet ok se kan familje ata cuna se ran pre e genjeshtres se atit policit dhe m vika keq per ty qe qeke akoma n kohen e enverit dhe mendon se vrasja esht zgjidhje ate qe ben e ben dhe tsh do vuajn gabimin
avatar
Anonim
W Jeni shtet plenaxhish, ju kap euforia sikur ca po beni mereni me njerez qe skan asnje lidhje me krimet e akuzuara. Ai kryeprokurori qe ka dal dje ne aksion pse nuk nxjerr dhe emrat e capajve apo i lajmeroj perpara aksionit qe ti fshehin armet dhe monucionet qe sigurisht i kan me shumic. Shtet i ndyre ju raft ndonje kancer u shofshi nje nga nje. Amin o Zot.
avatar
Anonim
Erik Gari mos u revolto kaq shume. Dy fiset e Elbasanit kane disa muaj qe jane ne shenjester te policise, vetem te jene gara si puna jote qe t'i mbajne armet ne brez apo ne ambiente qe dihet qe do kontrollohen nga policia here pas here. Mos me thoni jane ca katundare keta te tritolit, sepse nese jane 5 vete qe merren me te njejten pune kriminale quhen grup kriminal dhe jo te lodhur. Prej tyre shkohet edhe tek te tjeret qe pregatisin atentatet me tritol dhe vrasin me pagese.
avatar
Anonim
Anri Turp e faqja zeze, super operacion me katnar (me fal me shprehjen) nga udenishti e gramshi. E del ministri thote fitore madhe ore jeni ne terezi ju apo jo. Operacioni forca ligjit me 20 vjecare. Tallje me orkester. Do zoti madh europa dhe amerika i ka vertet ne frere reformen drejtrsi se per kta mor miq kshu do katandoset kokoshi as nje fele jo. Maskarallek!
avatar
Anonim
Fshati te rrethoje qytetin_Mao Po pse mo edhe kriminelet doni tua sjellin nga Kina??!!
avatar
Anonim
Erik Goni, beni, loshi dhe ju l*qet e tjere qe jeni e njejta dore qe shkruani per t'u dukur shume. Pse s'hani nje top m*t me mire se sa beni opoziten me komente idiote?! Persa i perket artikullit di te them bravo Policise se Shtetit dhe prokurorise, jemi besimplote se aksione te tjera te suksesshme ju presin perpara.
avatar
Anonim
loshi O Erik pse bie viktime e propagandes se policise, po ti mor idiot kujton se keta qe u kapen nga 20 vjec jane familjet mafioze qe permendi Lu, dhe kujdes me fjalorin se je vetem nje bile e konservuar.
avatar
Anonim
W O legen po nrm do flasesh kshu ti fuks elbasani , gorrill gjysmak njerez fshatare karrociera zhulsa dhe tutora.
avatar
Anonim
Frdi Flluske sapuni e policise dhe prokurorise. Nese nuk filloni me sekuestron e aseteve te krimit, grupe te tilla keqbersish lindin cdo jave. Arrestoni kokat e mafias, prtini burimet financiare hde vetem atehere dilni neper Tv. Ai plehra qe varu Ish komisar Cukun nuk flet me, perse? Sepse ata qe e porositen janpin me shume garnaci sesa shteti. Arrestoni kokat dhe sekuestroni pasurite e krimit. Kjo eshte drejtesi, te tjerat jane reklame.
avatar
Anonim
toni u mbars nezha me qaton dhe pollėn nje mi. nje pushke dhe nje automatik hahaha
avatar
Anonim
loshi Si ne kohen e Enverit, ishin keta qe transportuan misrin me karroce apo e pashe me ate pa xham, bejne show me popullin. Policia duhet te kapi kush e porositi dhe kush e vuri bomben jo ky jo ai.Tritol ka ne cdo cep te shqiperise dhe nuk do te thote qe disa fshatare qe e perdorin per gurore ta hane per te gjitha vrasjet.
avatar
Anonim
beni nezha paska qene i gatshem
avatar
Anonim
goni vetem ne kete shtet plehre ndodh qe te kontrollohen banesa dhe vende pa vendim gjykate vetem se i do trapi njerit apo tjetrit. per cdo ngjarje kriminale po te njejtat vende kontrollohen
avatar
Anonim
Labi Malli q po sgjuhet ky shteti Bravo shteti mesoni na evropa na enveri futni na nje spiun neper qytet civil e per nje muaj pastrohet qyteti
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38