Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
09 Shkurt 2018 - 16:13 | përditesuar në 20:02
TIRANE - Deputeti i Partisė Demokratike, Eduard Halimi ka dorėzuar mandatin e deputetit. Deputeti demokrat ka bėrė njė postim nė rrjetet sociale ku njofton pėr vendimin e tij. I zgjedhur pėr tre mandate radhazi deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, Halimi shkruan se ka marrė kėtė vendim pėr shkak se nga dita e nesėrme do angazhohet nė njė projekt ndėrkombėtar pėr Ballkanin, i cili sipas Halimit do zgjasė nė kohė dhe kėrkon angazhim tė plotė. 

"Pėr mua ka qėnė njė privilegj tė zgjidhem pėr tė tretėn herė deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė. Gjatė kėtyre viteve kam kontribuar mė pėrkushtim tė plotė nė politikė si njeri i ēėshtjeve tė drejtėsisė. Sot kam dorėzuar mandatin e deputetit pasi nga nesėr i pėrkushtohem njė projekti tė sė drejtės ndėrkombėtare private nė njė network nė Ballkan, projekt qė ėshtė afatgjatė dhe kėrkon qė vendimin ta marr sot", shkruan Halimi

Eduard Halimi u zgjodh deputet pėr herė tė parė nė vitin 2009. Postin mė tė lartė qė ka mbajtur ėshtė ministėr i Drejtėsisė, nga 2011 deri mė 2013. Nė qershorin e 2017 ėshtė zgjedhur deputet i qarkut tė Beratit. Sipas listės shumė emėrore, mandati i kalon ish-deputetit Astrit Veliaj.

Por PD ėshtė gjobitur edhe nė Qarkun e Beratit pėr shkak se nuk ka respektuar kuotėn gjinore, ēka do tė thotė qė Halimi do tė zėvendėsohet nga kandidatja e parė femėr nė listėn shumėemėrore. Bazuar tek lista shumėemėrore tė PD nė qarkun Berat ėshtė Juvina Qevani, e renditur e 6-ta, qė do tė zėrė vendin e Halimit nė Parlamenti.

E kontaktuar nga Report Tv, Qevani deklaroi se nuk do ta pranojė mandatin e deputetes, pasi ka djalin e sėmurė dhe do tė largohet jashtė shtetit pėr kurimin e tij, ndėrkohė burime nga PD bėnė me dije pėr Report Tv se kėtė mandat do ta marrė Veliu.

Postimi i Halimit nė Facebook: 
"Te dashur miq
Pėr mua ka qėnė njė privilegj tė zgjidhem pėr tė tretėn herė deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė. Gjatė kėtyre viteve kam kontribuar mė pėrkushtim tė plotė nė politikė si njeri i ēėshtjeve tė drejtėsisė.

Sot kam dorėzuar mandatin e deputetit pasi nga nesėr i pėrkushtohem njė projekti tė sė drejtės ndėrkombėtare private nė njė netėork nė Ballkan, projekt qė ėshtė afatgjatė dhe kėrkon qė vendimin ta marr sot.

Kam qėnė njė njeri me fat nė kėto vite sepse kam pasur nė krah bashkėpuntorė tė shkėlqyer, tė pėrkushtuar e tė ndershėm me kontributin e te cilėve arrita tė lija gjurmė, por mbi tė gjitha qė kam dalė faqebardhė nga tė gjithė detyrat qė kam pasur. Me punėn e tyre ata i hoqėn mundėsinė kundėrshtarėve politikė tė hidhnin ndaj meje dhe atyre, baltėn e kudogjendur nė politikė. Ndaj dua ti falenderoj ata tė gjithė sot publikisht.

Dua tė falenderoj Sali Berishėn, qė mė dha mundėsinė tė kontriboj ne jetėn politike tė vendit nė kėto vite. Falenderoj Lulzim Bashėn, pėr besimin nė detyrat politike prej 2013, pėr bashkėpunimin e shkėlqyer nė kėto vite dhe pėr mirėkuptimin nė ēdo vendim prej ditės sė parė e deri mė sot.

Falenderoj tė gjithė kolegėt e nderuar tė grupit parlamentar pėr gjithė bashkėpunimin nė kėto vite nė politikė. Sė bashku ne i bėmė njė shėrbim tė madh vendit me paketėn ligjore tė dekriminalizimit dhe paketėn kushtetuese tė drejtėsisė nė 22 korrik 2016.

Falenderim dhe mirėnjohje pėr gjithė votuesit e PD nė qarkun e Durrėsit dhe Beratit qė mė zgjodhėn 3 herė deputet tė Kuvendit. Kontributi im nė Partinė Demokratike do tė vijojė pėr gjatė gjithė jetės sime si njė antar i thjeshtė dhe i pėrkushtuar. Falenderim mediave dhe gazetarėve tė palodhur pėr bashkėpunimin nė kėto vite. Shihemi sė shpejti nė njė hapėsirė tjetėr tė rrjeteve sociale. Ju faleminderit tė gjithėve, Eduard Halimi".  

postimi i halimit
(Postimi i Halimit nė Facebook)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Zani Njė Zvarranik mė pak !!! Shkofsh nė FERR sa mė shpejt ishalla o fundėrrinė e Kombit . Je Fytyrė e pistė dhe Hajdut Ordiner i Zyrave tė Shtetit ! Nė ESFEL bashkė me Soj e Sorollop njė orė e mė parė ishalla
avatar
Anonim
Populli i thjesht Uuuuu mbeti parlamenti me nje m......ma pak
avatar
Anonim
Shqipe Nje katundar me pak ne Kuvend. Keto vemje politike, sharlatan pa dinjitet, sherbetore te shefave, vetem te keqia i kane sjelle ketij vendi. Lexoni shkrimin e Mero Baze, te dini se kush ishte katundar Halimi.
avatar
Anonim
like floriri hajde ktu ti re tikikikiki...... agugugugu..... alulululu.....pucipucipucipuci
avatar
Anonim
lo Ike nga vetingu me duket, po ti nuk bere dot projektin e shqiperise e jonme te ballkanit. I mbushe xhepat e po iken me lezet.
avatar
Anonim
Vani Vafsh nė DJALL dhe u pėrvėlofsh HAJDUT dhe Plehėr e pariciklueshme . Nuk i shpėton dot Burgut dhe Shpronėsimit kudo qė tė futesh BANDIT i PDsč. Ti Zgjebarak je Regjizori i Eksplozivit dhe jepje Urdhėrat se kur tė hidheshin nė Erė Shtyllat e Tensionit tė Lartė sa here PDja dilte nė Opozitė !!! MALLKUAR Qofsh
avatar
Anonim
Butha Kolqi ti be gomar nga blaca e RROSKOVECIT ?? A KE TI KOLI TE MESIT ?? ME DUKET TI PERMJER NGA PRAPA .STILI SOCIALIST I NDERZIMIT .
avatar
Anonim
Ti Bu..q... dukesh qe je nga ata sumshpuarit e PeDe. Ute q... fisin maloket e bathores.
avatar
Anonim
Faik Thyefsh Qafėn kudo tė shkosh ! Mos pafsh ditė tė bardhė dhe e pėsofsh si mos mė keq O Krimb HAJDUT . Vetėm se ty Fundėrrinė e PD Krimit do tė duhet Avokat pėr vete ! Ēfarė kujton ti HALABAK se do shpėtosh Paratė e VJEDHURA duke bėrė dorėheqjen! Je HAJDUT dhe ke bėrė Miljarda duke Liruar tė Burgosur nga BURGU dhe duke Emėruar Drejtora Burgjesh KRIMINELĖ nė Shkėmbim tė 200 Mijė €UROVE ! Do shkosh nė BURG sepse AMERIKANĖT janė mė tė Zgjuar se ty Plehrė .
avatar
Anonim
Hahaha Eee po ca behet kshu po ikin vet avash avash ka then ky te iki un para se ma fusin thell kta Po i vjen fundi PD e LSI
avatar
Anonim
memento mori tashti nuk do kemi te sigurt nese do na prishet gjiza apo jo
avatar
Anonim
Oklj Do na mungosh ke bere shume per kete popul😂😂
avatar
Anonim
Koli Pse kaq keq paskan ngel projektet nderkomtare per nje derr nga gramshi
avatar
Anonim
Plaku Ju duhen avokate PD_rave.....😂😛😛😛
avatar
Anonim
Tr Te arrestohet halimi maskarai rrugac dhe bandit..!
avatar
Anonim
lavdosh nuk eshte fundi i botes. Ne fakt sa me shume filtrim, ciklim dmth largime te kete nag kasta politike aktuale aq me mire eshte
avatar
Anonim
Emigranti Nje servil grindavec me pak.
avatar
Anonim
Ben Tironci Po kush e ka rrujt per kete.
avatar
Anonim
Tani Shkoder Bravo! Pse si more edhe shoket tuj me vedi
avatar
Anonim
tarasi ca thu me... na vika keq
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38