Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:58 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shkurt 2018 - 18:12 | përditesuar në 18:25
Lule te lapidari me Mehmet
Shehun, deputetja kėrkon falje
Me rastin e pėrkujtimit ditėn e djeshme nė Fier tė 75-vjetorit tė aksionit tė ushtrisė partizane ndaj pushtuesve italianė, shkaktoi mjaft polemika fakti qė deputetja e Partisė Socialiste Antoneta Dhima, kishte vendosur lule nė njė lapidar, mbi tė cilin qėndronte edhe fotoja e ish-kryeministrit komunist Mehmet Shehu.

Trysnia e shkaktuar nė rrjetet sociale dhe portale tė ndryshme nga njė gjė e tillė, e ka detyruar ligjvėnėsen e majtė qė nėpėrmjet njė reagimi nė Facebook, tė kėrkojė falje pėr kėtė gjest.

Qėndrimi i deputetes Antoneta Dhima

NDJESĖ PĖR TĖ GJITHĖ ATA QĖ MUND TĖ JENĖ LĖNDUAR!

Pėrcolla me vėmendje, por edhe me shqetėsim reagimin e disa mediave dhe portaleve nė vend pėr aktivitetin e organizuar nga: Bashkia Patos, Organizata e Veteranėve tė LANĒ Patos , Organizata e Familjeve tė Dėshmorėve Patos dhe banorė tė zonės, nė kujtim tė 75 vjetorit tė sulmit tė Ēetės Plakė tė Mallakastrės dhe Ēetės Plakė tė Vlorės kundėr garnizonit fashist tė Patosit.

Lapidarėt nė kėtė vend i takojnė tė rėnėve, martirėve dhe dėshmorėve tė Atdheut, nderimi e respekti pėr ta ėshtė detyrim pėr ēdo shqiptar.

Nderimi ynė pėr ta, nuk ka lidhje me fotot qė dikush vendos, mbase dhe qėllimisht mbi lapidarin e pėrbashkėt.

Megjithėse njė vend i lirė, nderimi im pėr dėshmorėt, mbetet nderimi vetėm pėr tė rėnėt, pėr heronjtė e lirisė dhe aspak nderim pėr diktaturat dhe diktatorėt.

reagimi

(Reagimi i deputetes socialiste)

s.k/Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Ceta plak Vdekje ballistave liri popullit...! Pd ne litar te gjith se jan zagare plera dhe funderina maskarenj rrugac bandita ndyresira dhe flliqesira..
avatar
Anonim
Berti Gabim qe kerkon falje,nuk eshte turp te vendosesh lule komandantin e cliruan e ndertuan shqiprin e Ben shtet,dhe cdo gje qe u ndertua ne ato vite na I shkaterroj sali ziu,ty bravo te qofte qe e kujtove Mehmet shehun.
avatar
Anonim
anonim Kryeministri Mehmet Shehu eshte burri me i fuqishem qe ka pasur ky vend ne krye per gati 30 vjet dhe ai do te mbetet perjete kryeministri me i fuqishem dhe me i afte qe ka drejtuar vendin prandaj eshte detyre qe tu a mesojme brezave te rinj se ne kemi patur fatin te na udheheqe nje komandant legjendar si Mehmet Shehu,,,,
avatar
Anonim
ce Ata qe i tmerron emri i kryeministrit legjendar te Shqiperise le ti bien kokes me grushta. Mehmet Shehu eshte figura me ndritur e epokes se luftes na-cl dhe te pasclirimit. Ai eshte nje komandantet me te talentuar te ushtrise na-cl dhe brigada e pare e komanduar preju tij eshte pararoja e ushtrise na-cl. Kryeministri legjendar qe drejtoi shtetin shqiptar per 29 vjet ka hyre ne histori per veprat qe kane firmen e tij , Hidrocentrali Fierzes, komanit, vaut te dejes deshmojne vizionin e tij ,,,,,
avatar
Anonim
anonim Kolere e kuqe.Kur do te thyeni qafen nga keto troje .RRace Kaukaze
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40