Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktivitete
13 Shkurt 2018 - 22:27
Sarandë/ "Blitz" i AKU-së,
bllokohet mishi nga Greqia
AKU-ja e Sarandës ka zhvilluar mbrëmjen e sotme, pas sinjalizimeve të marra, një aksion blic në rrugën Qafë Muzinë-Delvinë.

Gjatë aksionit është ndaluar një automjet, në të cilin transportohej mish jashtë kushteve higjeno-sanitare.

Mësohet se mishi vinte nga Greqia dhe kishte destinacion tregun e qyteteve të Delvinës dhe Sarandës.

AKU Sarandë ka sekuestruar gjatë këtij aksioni 250 kg mish.

Disa muaj më parë AKU-ja e Sarandës bllokoi tregun e prodhimeve të detit, i cili funksiononte në një rrugë pranë portit jashtë çdo kushti higjeno-sanitar.

sarande

sarande

(Mishi i sekuestruar nga AKU-ja jashtë çdo kushti higjeno-sanitar)

s.k/Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40