Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
14 Shkurt 2018 - 08:20 | përditesuar në 12:19
Rihapen pesė dosje nė Elbasan,
mes tyre dosja e nipave tė Llallės
Nė vijushmėrinė e analizimit tė vendimarjes pėr njė sėrė ēėshtje hetimore qė ka pasur prokuroria e Elbasanit, ėshtė konstatuar se disa prej dosjeve penale janė mbyllur pa argument mbėshtetės ligjor. Bėhet fjalė pėr pesė proēedime penale, ku mes tė cilave njėra prej tyre ka tė bėjė me nipat e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, tė cilėt siē mėson “Shqiptarja.com” kanė qėnė nė hetim pėr “Fshehje tė ardhurash” dhe “Mashtrime me Tvsh”. 

Nipat e ish-drejtuesit tė akuzės qėndrore mėsohet se zotėrojnė njė kompani qė kryen aktivitetin e saj nė nėnshkrimi i kontratave factoring dhe se biznesi i tyre ishte vėnė nė hetim nga drejtoria e tatimeve dhe prokuroria e Elbasanit pėr “Fshehje tė tė ardhurave” dhe “Mashtrime me Tvsh”. Ky procedim dhe katėr dosje tė tjera janė pushuar por tashmė mėsohet se vėmėndja e prokurorėve ėshtė rikthyer sėrisht nė kėto dosje.

“Shqiptarja.com” mėson se katėr nga kėto dosje pėrfshirė dhe ēėshtjen e kompanisė sė nipave tė ish-kryeprokurorit Llalla i ka nė hetim prokurorja Amanda Xhaferi. Kėto procedime penale ju hoqėn kėsaj prokurore nga ish-drejtuesi i prokurorisė sė rrethit Dritan Gina, duke mos u hetuar mė pas. Mirėpo pas largimit tė Ginės nga drejtimi i akuzės, kėto dosje i janė rikthyer sėrisht prokurorės Xhaferi e cila tashmė ėshtė duke vijuar hetimet pėrfshitė kėtu dhe nipat e Adriatik Llallės.

Konflikti Gina e Amanda Xhaferi
Pėr shkak tė pėrjashtimit tė prokurores Amanda Xhaferi nga hetimi i kėtyre procedimeve poenale, mes saj dhe ish-drejtuesit tė prokurorisė Dritan Gina nisi njė konflikt verbal qė mė pas pėrfundoi nė konflikt juridik. Nė pamundėsi pėr tė marrė dosjet penale, prokurorja Xhaferi ka depozituar kallėzim penal nė polici kundėr Dritan Ginės dhe dy zv/kryeprokurorėve tė Elbasanit.

Por ky kallėzim penal ėshtė pushuar nga prokuroria qė vetė Gina drejtonte. Xhaferi mė pas vendimin e pushimit e ka kundėrshtuar nė gjykatėn e Elbasanit, dhe kjo e fundit ka shpallur moskopetencėn duke ka kaluar kėtė ēėshtje gjykatės sė Kavajės, pėr tė vijuar gjykimin e dosjes. Momentalisht konflikti mes Ginės dhe prokurores Xhaferi ėshtė transferuar nė Kavajė.

d.c./shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Qwerty Qejfi madh qe futen njerezit ne burg. O popull e dini qe duhen prova qe ti mbash ne burg qofte Xhika apo krimineli me i madh ne Shqiperi, duhen prova qe ta denosh tjetrin. Boll na e hapet barkun duke permendur emrin e kesaj fytyre kalit shkerdhates prokurores. Paaftesia e kesaj kap kulmin, do ta shikoni. Mjer populli qe kujton se do vihet drejtesi me ramen dhe markun. Cohu o popull gomar cohu se nuk e keni idene se ca behet neper keto dyer, sesa te gjyqtare e prokurore na marin ne qafe kot..
avatar
Anonim
Dani Hapni dhe dosjet e capajve i gjujten policis drejtperdrejt me kallashnikov pse sja hapni ku esht arta marku fatmir xhafa qe po bejn gjoja drejtsi??????
avatar
Anonim
Loni Kjo prokurori me qenin e korruptum Ginen,nxorri te pafajshem Capajt qe qelluan policin me kallashnikov ne mes te qytetit,po nuk vihet drejtesi me ardjan nezhen po qen te korruptum qe e din tgjith qe mer lek nga capjet
avatar
Anonim
Arber Nuk mbarojn dosjet penale ne elbasan per tu rihapur dhe rishikuar.meqe jemi ne aromen e bandave,familja mafioze Capja per me shum se 10 vjet ka dosje te arkivuara qe ka vrare dhe zhdukur njerez.shihini seriozisht kto qe beni o shtet dhe jepini fund plerve te jetojm te qet
avatar
Anonim
Lepuri Ja pra ku flika lepuri.U bene 3 dosjet qe Llalla urdheroi te mbyllen.1 Kurumi2Dash Xhikes3 Nipave te vet.Prandaj bertasin e ulerasin sot me cizme e galloshe se po u vjen tek dera drejtesia qe keto 27 vjet behej vetem per fukarenjte.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38