Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
14 Shkurt 2018 - 18:02 | përditesuar në 19:09
“Kim Jong-Un” dėbohet nga
Sigurimi i Veriut, por s’ėshtė i vėrteti
Ky ėshtė momenti kur sozia e Kim Jong-un u largua tutje nga siguria pasi po kėrcente pėrpara valltareve tė Koresė sė Veriut.

Spektatorėt ishin duke parė skuadrėn e bashkuar koreane tė hokejit mbi akull teksa luante ndaj Japonisė nė Gangneung Arena tė Koresė sė Jugut sot nė mėngjes, kur sohia u shfaq mes spektatorėve.

Nė foto ai shfaqet duke valėvitur njė flamur pėrpara ekipit tė valltareve tė Phenianit, pėrpara se njė grup burrash t’i afrohej dhe ta shtynte tutje.  

Imituesi anglisht-folės, qė e identifikoi veten thjesht si Hauard, e mohoi mė pas se kishte bėrė ndonjė deklaratė politike dhe i tha policisė: “U shfaqa vetėm me flamurin dhe fytyrėn time... Nėse nuk u pėlqen fytyra ime nuk keni ē’tė bėni, sepse kėshtu kam lindur”.

s.k/Shqiptarja.com

 

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38