Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
14 Shkurt 2018 - 19:42
Kupa e Shqipërisë, përcaktohen
4 gjysmëfinalistët, eliminohet Partizani
Mësohen 4 ekipet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë. Janë kualifikuar Kukësi, Laçi, Skënderbeu dhe Flamurtari. Kukësi ka fituar 1-0 ndeshjen e kthimit ndaj Tiranës, kur ndeshja e parë kishte përfunduar në barazim 1-1.

Goli i Gurit me kokë, që në minutën e 4-t, ka likuiduar fituesit në fuqi të Kupës. Në Gjirokastër nuk ka pasur shumë histori, fiton Laçi 1-0 me gol të Rexhinaldos. Luftëtari e kishte humbur thellë, 3-0, çerekfinalen e parë në fushën e kurbinasve.

Në Korçë, Skënderbeu nuk rrezikon aspak me Teutën. Pasi kishte fituar 2-0 ndeshjen e parë në Durrës, korçarët fitojnë edhe në kthim 3-0 dhe kërkojnë të fitojnë Kupën për herë të parë në historinë e tyre. Golat u shënuan në Lilaj, dhe dy herë Soue.

Partizani-Flamurtari ka qenë sfida më e luftuar, që ka përfunduar 2-1. Kualifikohen vlonjatët, pasi kishin fituar ndeshjen e parë 1-0.

s.k/Shqiptarja.com

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41