Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
14 Shkurt 2018 - 21:34 | përditesuar në 12:28
Sherifi i Broward County nė Florida tė SHBA-ve ka raportuar pėr tė shtėna me armė nė njė gjimnaz nė Parkland tė Florida. Sipas medias tė lidhur me CNN, WSVN, raportohet se dy persona kanė vdekur.

Tė shtėnat nė Shkollėn e Lartė Marjory Stoneman Douglas kanė shkaktuar tė paktėn 17 tė vdekur dhe 50 tė plagosur.

Dėshmitarėt tregojnė se janė dėgjuar disa tė shtėna tė armėve dhe ishin parė njerėz tė shumtė tė cilėt dilnin nga ndėrtesat, nė vendngjarje mes viktimave ėshtė dhe njė mesuese, e cila ka humbur jetėn duke mbrojur me trupin e saj njė prej nxėnėsve.

Sipas autoriteteve personi qė ka hapur zjarr ėshtė njė ish-student i kėsaj shkolle, autori ėshtė Nicolas Cruz 19 vjeē, i cili mbante veshur njė maskė tė zezė kundra gazi.

Pas tentativės pėr arratisje i riu ka pėrfunduar nė duart e policisė. Nuk dihen ende shkaqet qė ēuan tė riun drejt njė akti tė tillė.

Pamjet ajrore nga WSVN treguan njė numėr njerėzish tė shtrirė nė tokė jashtė shkollės tė cilėt u dėrguan menjėherė nė spital pėr shkak tė plagėve tė marra.

Nxėnėsit u evakuuan nga shkolla, ndėrsa njė studente 18 vjeēare tregon makthin qė ka pėrjetuar.

"Kam dėgjuar shumė tė shtėna armėsh. Ata ishin shumė afėr," tha vajza.

Forca tė shumta policie dhe ambulanca kanė mbėrritur nė vendngjarje, ndėrsa policia po heton shkaqet e kėsaj ngjarje.

s.k/A.D/Shqiptarja.com

 

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38