Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
14 Shkurt 2018 - 23:00 | përditesuar në 23:36
Regjisori Çipi për Report TV: Nesër
llogari Veliajt për Teatrin Kombëtar
Regjisori Kastriot Çipi pas përfundimit të takimit me ministren e Kulturës, Mirela Kumbaron, ka deklaruar se nuk ka transparencë në vendimin për projektin e Teatrit Kombëtar, ku Kumbaro shprehet se nuk ka projekt ndërsa kryetari i bashkisë Erion Veliaj sipas tij ka thënë se ka marrë arkitektin më të mirë për të realizuar projektin.

Për këtë, Çipi deklaron për Report Tv se artistët do t'i kërkojnë llogari Bashkisë nesër si dhe kanë kryer denoncimin.

s.k/Shqiptarja.com

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41