Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
05 Mars 2018 - 22:31 | përditesuar në 23:10
Berisha: Nė 21 janar do e
vrisja Ramėn me snajper
"Ē'mė tha njeriu i Clinton nė zyrė"
"Do shtija unė, nėse jo Garda"
Sali Berisha deklaron se ndjen dhimbje pėr katėr viktimat e 21 janarit, por sipas tijgarda bėri detyrėn duke zbatuar ligjin. I ftuar nė emisionin “Real Story” tė Sokol Ballės, Berisha bėri njė deklaratė tė fortė kur tha se nėse nuk do tė kishte qenė garda, mund tė ishte dhe dora e tij qė mund tė kishte shkrepur armėn. “Nuk kam asnjė lloje shqetėsimi, vetėm dhimbje pėr viktimat e 21 Janarit, sepse kam qenė nė zyrėn time, i sulmuar. Garda bėri detyrėn qė i takon nė bazė tė ligjit, shikoni ligjin. Ata ishin brenda rregullores, nė mos garda mund tė ishte dhe gishti i Sali Berishės” – u shpreh Sali Berisha.

“Ramėn do e vrisja me snajper - biseda me njeriun e Clinton”
Sali Berisha i ėshtė pėrgjigjur gjatė pyetjes se a ka frikė nga drejtėsia nė Shqipėri. Ai tha se aventurėn nuk duhet ta provokosh, por rrezikut s’duhet t’i ikėsh. Duke u ndaluar te 21 janari me 4 viktima mbėshtetės tė opozitės, Berisha thotė pėr herė tė parė, se nė zyrė i ka shkuar njė zyrtar amerikan, i dėrguar nga Clinton, qė i ka kėrkuar tė mos shkojė disa ditė nė zyrė.

Por Berisha nuk e dėgjoi dhe thotė se kishte urdhėruar snajperat, qė tė vrisnin Edi Ramėn. Ai thotė se gjatė historisė sė tij politike, ka vepruar i nxitur edhe nga Kanuni. “Unė e vlerėsoj pyetjen edhe ėshtė pyetje pėr mendimin tim fondamentale pėr cdo politikan dhe pėr cdo njeri. Nė tėrėsi ka dy qėndrime ndaj frikės, ndaj rrezikut, se frika vjen nga rreziku, pėrballja dhe ikja nga rreziku. Unė i pėrkas qėndrimit tė parė dhe jap disa shembuj:

Nė Shkallnur hodhėn bombėn te kėmbėt, unė vazhdova fjalimin, nė Lushnje shkrehėn breshėri unė vazhdova, u nisa pėr Tropojė dolėn Hakjajt bllokuan rrugėn, unė vazhdova para bėra mitingun. Nė presidencė, sulmuan e menduan se erdhi koha ta qėrrojnė Sali Berishėn, erdhėn dhe mbetėn nė hekurat e Presidencės, qėndrova 3 ditė e tre netė duke u ushqyer dhe fjetur nė Presidencė.

Nė 21 Janar, qėndrova, ata qė kanė ardhur ė kanė gjetur nė zyrė dhe mė kanė gjetur me dosje nė duar. Pas disa ditėsh erdhi njė zyrtar amerikan i dėrguar nga Klinton dhe mė thotė, mė kėrkon “a ka mundėsi tė mos vish nesėr nė zyrė?” I them absolutisht, se ėshtė ditė pune, po edhe tė mos ishte, do isha nė zyrė.

Me tha “s’bėhet nami se nuk je”. I thashe “a te te jap mesazhin pėr Ramėn? Po preke gjėnė mė tė vogėl do jenė 5 snajper, 4 nga te katert anet dhe une ne mes dhe do goditet vetėm po nuk e shpoi plumbi”.

“Ti po thua”,- tha, “Shqipėria e shek 19”. “Mė vjen keq i thashė, Shqipėria e shek 21. Unė pėr zjarrvėnės do bėj atė qė mė takon me bė. I thuaj se njė post policie po e prekėn nė mėnyrė absolute s’do kthehet nė Shqipėri i gjallė”. Ia kanė thėnė, qė po tė lėvizte nė atė mėnyrė do qėllohej, u zhduk nė 27 janar si ajo e pulės. Funksionoi.

Pse kjo pėrballje e imja? Vjen nga fėmijėria mė e hershme e imja, mund tė jetė edhe kanunore. Porosia qė na jipnin mė tė parėt, mos i ik rrezikut, se rreziku tė nxėn. Une e pesoja sa here kisha frike, e shihja kur isha femije, qe po te humbisja, humbisja se kisha frike dhe i thosha vetes mire t’u be, se pate frike. Sot eshte jashte cdo lloj dyshimi qe une nuk kam frike, nuk jam trim, por frike nuk kam”", ka thėnė ai./TemA/  

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Sali Enverit vdiq dhe qan me lot e vazhdojn ta qajn , ti o sal do ngodhesh si qen e do gezojm !!
avatar
Anonim
Populli Habitemi cfare pritet me qe nuk artestohet ku klloun ky kriminel ky bastard o zot se ne c'vend jetojme
avatar
Anonim
Populli Akoma eshte gjalle ky kufoma
avatar
Anonim
Unė Vetem femijet dhe te ēmendurit skane frike.
avatar
Anonim
Loni loran jo vetem berisha edhe enveri ishte burre
avatar
Anonim
blenard o loran o qyqan paske bashk me brishen
avatar
Anonim
Loran shehu Z Berisha je i vetmi burr shteti qe i ka ngelur kti kombi hallalll ta beft zoti sa pe z klinton diet qe ajo esht shkaktare e shum zullumeve neper bot duke filluar nga bengzi etj dhe ke ber shum mir qe nuk degjove ate zullumqare
avatar
Anonim
Santa Quaranta SHPELLAR!!
avatar
Anonim
Ilir Po te vjen sahati Salush!
avatar
Anonim
azem hajdari Llafe i ka, po jep sinjale, qe po me preke mua apo familjen time me gjyqesorin, do ti laj muhabete me kanun, pra me gjak! Po nis mesazhe te koduara haleja, por ai do jetoje te shikoj te birin ne burg!
avatar
Anonim
Altini Ne nje shtet normal policia kishte per ta pritur tek dera e televizionit pas ketyre deklaratave. Juridikisht permbush dy vepra penale: 1) "Kercenim me arme", 2) prishje e rendit publik. Nuk po hyj tek demi moral dhe shembulli i keq qe i jep votuesve te vet. Zoti e falte. Rrofte Shqiperia dhe njerezit e saj te mire.
avatar
Anonim
NIkos Ky ėshtė PINOĒETI I DYTE ISHQPERIS PAS ENVERIT...👎👎.
avatar
Anonim
Krokodil Danti Ska faj ky, Sa te jet ai kallami gjate ne krye te mazhorances ky kshu do talli menderen me frikacakun e gjate qe ka frike nga hija e vet !
avatar
Anonim
Qytetari Kuptoni o njerez kush ka drejtue....
avatar
Anonim
D E tmerrshme...
avatar
Anonim
blenard ore po cfar shteti esht ky ai deklaron kshu gjerash live keta qeshin po populli i thjesht do vazhdoi me vjedhje bankash se shife cfar shkolle kan nga udheheqesit e tyre
avatar
Anonim
Shqiptari He mer shqiptare qe i shkoni mbrapa, he mor qyqar a doni me shume se kaq? President, Kryeminister , me udheheq Kanuni si ne1400-n thote. Vrau me kafshet e paafte, te zgjedhur nga habitati i vet, 4 njerez me duar ne xhepa dhe thote haptaz qe do i vrisja vete sikur mos mos e benin kafshet e mi. Fatkeqesia e kombit
avatar
Anonim
Ledi Ky njeri gjallon se nuk ka shtet
avatar
Anonim
Kaskanini Ja BOMBULA qe ka udhehequr popullin kto 27 vite Njeriu qe I vu Bomben ktij vendi .Zoti po e ben punen .po ja heq mend pak e nga pak dhe do ti pohoj me gojen e vet KRIMET MAKABER .VRASJET VJEDHJET .DHE GJAK. MARRJEN QE E KA NE GEN ..Ne qoft se ka pak drejtesi ky person duhet izoluar sa me par per kte deklarat kaq absurte ..kur me nje kryetar partie .po me mua dhe me ty cfar ben ky KRIMINEL
avatar
Anonim
I lajthitur fare Ky shejtan budallai. E pranoi se e ka te humbur betejen dhe do te kafshoi ke te mundi.
Rezultate tė tjera: 1   2   3   Para
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63