Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Mars 2018 - 11:22 | përditesuar në 19:12
TIRANE - Report Tv ka mėsuar detaje tė reja nga shpėrthimi i ndodhur sot nė njė dyqan celularėsh, pranė Rezidencės Italiane, nė Tiranė. Burime nga Policia e Tiranės bėjnė me dije pėr Report Tv se po hetojnė pistėn e montimit tė bombave me celularė nga ana e 34- vjeēarit, i cili mbeti i plagosur rėndė nga shpėrthimi.

I riu ka humbur gishtat e duarve, ndėrsa ėshtė dėrguar nė spitalin e Traumės me dėmtime tė shumta nė fytyrė dhe nė trup. Tė njėjtat burime tė policisė thonė se 34-vjeēari ka filluar punėn rreth orės 10:30 tė mėngjesit tė sotėm, dhe vetėm pak minuta mė pas ai ka mbyllur derėn e dyqanit nga brenda.

 

Nisur nga fakti se shpėrthimi ka ndodhur nė tavolinėn e punės dhe nė duart e Gentjan Hoxhės, gjithashtu dėmtimet e shumta brenda ambienteve tė biznesit, si dhe xhamat qė pėrfunduan nė rrugė, kanė bėrė qė policia tė hetojė Gentjan Hoxhėn mbi dyshimet pėr montim tė minave. Dyshimet shtohen edhe nga fakti se dera e dyqanit tė celularėve ishte e mbyllur me ēelės, kur ndodhi shpėrthimi.

Dėshmitarėt nė vendngjarje kanė pohuar se personi i dėmtuar kishte humbur gishtat e duarve. Ndihma e parė i ėshtė dhėnė nga dy persona, qė e kanė parė rastėsisht shpėrthimin. Ata e kanė nxjerrė menjėherė jashtė dyqanit, tė nxirė tė gjithin nga tymi e pluhuri. Informacion paraprak nga policia:

Mė datė 12.03.2018, rreth orės 10:40, nė rrugėn " Qamil Guranjaku " nė njė dyqan celularėsh nė pronėsi tė shtetasit G.H., 34 vjeē, i cili ishte duke punuar dhe ne pune e siper ka ndodhur nje shperthim nga lende ende e papercaktuar. Si pasoje ėshtė dėmtuar shtetasi G.H., i cili u transportua nė spital dhe ndodhet nėn kujdesin e mjekėve.

Nga shpėrthimi ka dhe dėme materiale. Theksojmė paraprakisht se shtetasi G.H ishte duke punuar nė dyqanin e tij dhe derėn e jashtme e kishte tė mbyllur dhe shpėrthimi ka ndodhur ne tavolinen e punes. Grupi hetimor ndodhet nė vendngjarje dhe po punon pėr sqarimin dhe zbardhjen e plotė tė rrethanave tė ngjarjes

i plagosuri tirane
(I plagosuri nė vendin e ngjarjes)


VIDEO/Momenti kur i plagosuri mbėrrin nė spitalin e Traumės

d.c./shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të O nish të datës 13 Mars 2018 8:29

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
007 Duhet te humbte koken maskarai.Cjane keta kriminela ne gjirin e shoqerise.Keta duhet te vriten nga 100 ne dite.
avatar
Anonim
G O adģ o mjekercjapi Por Po pyes mor rob i trashe sherrxhi ordiner.pse te djeg kaq shume ty shoku.
avatar
Anonim
Goni A te dhemb mo grup ?
avatar
Anonim
W Duhet te jape llogari te tregoje porositesit
avatar
Anonim
loshi Pune Amatoresh si ky qe do e montonte si ata qe ja besuan ketij idioti.
avatar
Anonim
o shtet ver dor te keta maskarenj Shum nga keta qe rregullojne celulartet jane me isis apo me ekstremistet islamik.
avatar
Anonim
alrmi ka kohe po shteti nuk ka sy kembanat e alarmit kane kohe qe bien .thuajse shumica e atyre qe rregullojne celuart me ato mjekrat e gjata sillen gjithnje cuditshem dhe sec fshehin gjithnje.po sherbimi informativ kombetar ca bene apo ha miza
avatar
Anonim
Admin Ta humbte dhe koken plera. Bukur te gjymtosh te tjeret plako? He tu q***** robt...
avatar
Anonim
Saikeq tahiri Do jete ndonje xhihadist i devotshem qe po pergatiste bombe per 500-1000 euro.po revolucioni ka dhe firo o ēun.
avatar
Anonim
Ben Tironci Po i bente Strazimir Kokesallates nje pisqolle artizanale.
avatar
Anonim
Faik Kėto janė pasojat qė la PD Krimi nė 1997 qź hapi Depot e Armėve qėllimisht! Edhe ky Tritol dhe Eksploziv i ditėve tė sotme źshtė pikėrisht ai Tritol qź ENVER HOXHA i madh e kishte magazinuar pėr tź Luftuar kundėr Fqinjėve Greko-Serb Grabitqarė ! Kurse PD Krimi i hapi Depot qėllimisht qź Shqiptarėt tė Vriteshin me njeri-tjetrin ! Kjo ėshtė PD KRIMI dhe VJEDHJA
avatar
Anonim
Emigranti Ah sa mire. Ky rop sduhet ndimuar fare por duhet lene ne mes te rrughes edhe burgosur me plagra. Se mund te bente deme pa e vra mendjen fare.
avatar
Anonim
xXx Mos do i kete ardhur ndonje oferte nga vodafoni ne momentin qe e ka lidhur telefonin me dinamitin...
avatar
Anonim
Beni Po montoje mina per te vrare te tjeret e hengre vet
avatar
Anonim
Fredi Duke montuar mina ka qene, perse cfare shpertheu sq shume? Bateria e celularit? Me mire qe eshte gjalle dhe i jane prere gishtat, do zoti i ka prere dhe ate gjene tjeter qe te rroje si qen ne burg. Keta lloj kafshesh nuk jane njerez, duhen djegur te gjalle megjithe familje.
avatar
Anonim
Kaskanini Kur kerkon ti besh varrin tjetrit bej tendin perpara ,Zoti ta dha denimin sic e kishe kerkuar ,U shofshin kto pjella qe merren me te tilla pune ..
avatar
Anonim
G Nga ata mjekercjapet ishte?
avatar
Anonim
adi ku e pe mjekercjapin o qorri semes, bastard i ndyre, cdo gje me mjekercjapat i lidhni, plera.
avatar
Anonim
O nish Po ti ca ke qe te djek?A mos ndihesh ne faji?
avatar
Anonim
Y E paska pa zoti .
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61