Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Mars 2018 - 22:56 | përditesuar në 23:37
FOTO/Elbasan, pėrfundon ndėrtimi
i monumentit gjigant tė Skėnderbeut
ELBASAN - Njė Skėndėrbe me pėrmasa gjigante nė Elbasan. Fjala ėshtė pėr monumentin e ngritur nė Labinot Fushė, rreth 6 km larg Elbasanit, i cili ka pėrfunduar sė ndėrtuari. 

Ngjan si diēka e pėrafėrt me portretet e presidentėve nė Amerikė tė gdhendura nė mal. Autor i veprės gjigande ėshtė skulptori Fiqiri Kasa. Sipas tė dhėnave, Gjergji i Madh ėshtė porositur nga Gjergj Luca, nė Elbasan.

 

Gjithēka ka pėrkuar me 550 vjetorin e vdekjes sė Skėndėrbeut dhe me shpalljen e kėtij viti si Viti i Skėndėrbeut nė trojet Mbarėkombėtare. Pas monumentit nė qendėr tė Tiranės, tashmė Gjergj Kastrioti Skėnderbeu do ketė edhe njė "shtėpi tė dytė", nė Labinot tė Elbasanit. Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

 

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
redi Skulptura e Gjergj Kastriotit nga skulptori eshte fantastike dhe bravo i qoft
avatar
Anonim
Shot up O o RAMETA !! NUK jam nga elbasani ore !! MOS me VARROSNI KETU ore .SE mos NDERTONI NDONJE XHAMI AFER SE nuk do kem GJUME .UNE Nik e KUPTOJ turqishten e allahut. Ahet e Mia NUK do TJU ndahen.MAFIOZET QE me cimentosin NUK I KAM xhan.
avatar
Anonim
Fredi Luca i " Rozafes ", trafikant droge! Askush nuk flet se ka frike. Nese kjo eshte PPP e Rames atehere na mori lumi. Antimafia italiane leshoi alarmin se droga po transportohet me peshkarexha. Si mendoni ju? Gjergji investoi ne Elbasan dhe jo aty ku ka prejardhjen, qofte dhe Skenderbeu. A ka shtet ky vend apo jo? Figurat kombetare i promovojne trafikantet e droges.
avatar
Anonim
Ai Te ka karepsul Saliu kok e kembe. Shko ha fara se per gje tjeter nuk je.
avatar
Anonim
Fredi Innorant, cfare faktesh do? Jaguar-in e Gjergjit tek M.Shyri, apo Arjan Selimin qe u vra tek parku. Budallenj qe mendoni se droga sjell zhvillim.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63