Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Mars 2018 - 11:27 | përditesuar në 19:39
Ēizmja,Kryemadhi:Nipėrit do thonė
‘t'u thaftė dora qė nuk i re Ramės’
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka ironizuar me ēizmet qė hodhi nė seancėn plenare tė 18 dhjetorit 2017, kur u zgjodh Kryeprokurorja e Pėrgjithshme e Pėrkohshme, Arta Marku. Nė njė dalje pėr media, Kryemadhi tha se nipėrit e saj do ta kritikojnė qė ēizmja nuk i ra nė kokė kryeministrit Edi Rama, qė ta shkundte kėtė vend dhe tė bėhej diēka e mirė.

“Troē muhabeti kur unė tė jem 104 vjeē do bėhemi si Evropa. Jam e sigurt qė nipėrit e mi do mė thonė: T’u thaftė dora qė ajo ēizmja jote nuk i ra nė kokė Ramės ta shkundte kėtė vend dhe tė bėhej diēka mė e mirė”, tha Kryemadhi.

Kryemadhi ka deklaruar se Reforma nė Drejtėsi ėshtė vendosur nė pikėpyetje tė madhe dhe nuk ėshtė mė ajo reforma qė aspiron shqiptarėt dhe t’i bėjė ata mė pak tė varfėr. Kryemadhi ka paralajmėruar politikanėt e korruptuar se njė ditė do tė paguajnė, ndėrsa i ka kėrkuar qeverisė tė merret seriozisht me ēėshtjen e Reformės nė Drejtėsi.

Sipas kryetares sė LSI, kjo reformė ka pėrfunduar njė unazė nė gishtat e duarve tė krimit tė organizuar, njė bizhu nė sirtarėt e tyre.

“Reforma nė Drejtėsi ėshtė vendosur nė pikėpyetje tė madhe, nuk ėshtė mė ajo reforma qė aspiron shqiptarėt, qė do t’i bėnte ata mė pak tė varfėr e tė sigurt, qė do tė luftonte krimin, trafikun e drogės e korrupsionin, ajo ėshtė kthyer nė njė unazė nė gishtat e duarve tė krimit tė organizuar, njė bizhu nė sirtarėt e tyre. Lufta kundėr drogės vazhdon tė mbetet njė sfidė. Qeveria tė lėrė propagandėn e saj dhe tė merret seriozisht mė kėtė ēėshtje, njė ditė do tė paguajnė”, tha Kryemadhi.

Mė tej, ajo foli pėr skemėn e ndihmės ekonomike, qė sipas saj, ka pėrjashtuar mbi 20 mijė familje nė nevojė. Ndėrsa shtoi se LSI ka propozuar njė skemė pėr nxjerrjen nga varfėria tė 200 mijė shqiptarėve, duke iu bėrė thirrje tė gjithė shqiptarėve tė ulen pėr tė diskutuar rreth saj.

“Skema e propozuar nga LSI nxjerr nga varfėria 200 mijė shqiptarė. Ne i ftojmė shqiptarėt tė diskutojmė me ta, iu ofrojmė atyre propozimin tonė. Pėr ne ka shumė rėndėsi lufta ndaj varfėrisė. Propozojmė tė rikthehet nė Parlament ligji pėr taksat. 
Ne jemi njė komb i vogėl, por qė shpresat e ėndrrat i kemi shumė tė mėdhaja. Vitet e rilindjes janė kthyer nė vite ankthi, ku e vetmja rilindje ėshtė ajo e krimit, e drogės, e trafikut, vite qė ngjallėn mungesė shprese. Tė gjithė jemi sot pėrballė sfidės sė mbijetesės sė njė brezi tė tėrė, qė po largohet nga Shqipėria.

Shqiptarėt duhet tė kthehen dhe tė marrin nė dorė fatet e tyre, po kalojmė njė situatė tepėr dramatike. Na duhen mbi 60 vjet tė bėhemi si vendet tjera. Nuk mund tė reflektosh po nuk pranove realitetin, ėshtė njerėzore tė bėsh gabime, por djallėzore tė mos i pranosh ato. Heqja nga skema e ndihmės ekonomike tė 20 mijė familjeve nuk ėshtė zgjidhje e nxjerrjes nga skamja, por i fut ato nė qerthullin e korrupsionit, manipulimit, i bėn ato njė kamxhik politik nė duart e politikės”,
shtoi kryetarja e LSI.

d.c./shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Populli Ti thua niprit, populli thote tu thafte ne reze e mos lenci asnje pas, u shofte fara juaj qe e shkateruat kete popull e kete vend, Ne reze
avatar
Anonim
aida o e cmendur si te lejon familja te sillesh ne kete menyre po ty nuk ta ka borxhe edi se ty nuk te do as familja jote burri juaj nuk do ta dije per ty as femijet tuaj askush nuk te do deshiron te jetosh 104 vite jo jo moj moni nuk do te jetosh kaq shume se edhe ti e di sa vjet te kan mbetur
avatar
Anonim
Beni Keni plackitur ju sa keni siguruar 50 breza
avatar
Anonim
Petriti Me keto tru , ligesi urrejtje hajduttlliqe qe keni Ju si familje ua keni futur ne gjaku femijeve e do ti trashegoni keto brez pas brezi se ndonje gje te mire pervec anes materjale po ua lencin skeni ctju lini Viva lsi vazhdoni ne korin meta edhe kur te kete ngordhur
avatar
Analist
Arben Metani Ndersa ajo puna e reformes ne drejtesi qe nuk eshte me ajo e para, nuk ka vlere sepse populli e di fabulen: "Rrushi eshte i helmuar, tha dhelpra, kur e pa qe rrushi ishte lart e se kapte dot". Kur e pat qe se pengoni dot mė, tani kenaqeni edhe me pak. Shpresoni te pakten te zhgenjehen njerzit nga reforma
avatar
Analist
Arben Metani Se cfar do thone niperit dhe mbesat e tua per veprimin tend te hedhjes se cizmes ndaj kryeministrit te vendit tend, ate ja lem kohes. Por nje gje eshte e sigurt qe do ken dyshim nese i hoqe te gjitha ato qe kishe ne trup, para Kryeministrit, apo u ndale vetem tek cizmet. Kjo qe shkruajta me lart ishte nje shaka e tepruar e te me falesh. Ndarsa niperit dhe mbesat do thone qe mire qe i hodhe cizmen por si ka mundesi qe sperfundove ne burg, apo me keq akoma, si vazhdove ne politike.
avatar
Anonim
Donela Del monstra pa piken e turpit,nuk e ndjen urrejtjen qe ka ne popull per kete karaputane.
avatar
Anonim
populli po pere gjyshin qe i vodhi florine shqiperise cfare do thone moje politikane e shtazinuare
avatar
Anonim
w Niperit e mbesat tuaja dote thojne sa idjote_injorante paskeqene moj gjyshe!si goditet kryeministri inje vendi moj gjyshe egersire,gjyshe a dote na godasesh edhe neve me ēizme.
avatar
Anonim
alice O e zeze uroj qe niperit e tu mos i ndjekte mallkimi qe ka marre gjyshja e tyre se i ka duart te lyera me dhum e gjak.
avatar
Anonim
Tirona Do te vij per takim ne Rec mos u merzit se drejtori rrugve po te ben gropen per leket qe more .Zben njeri burgun tend dhe te Likes do mbaheni mend si hajdutet me te medhenj te Kombit.Ske par gje akoma po behet Dosja sa nji mal.Dhe kuotat qe mernit nga punonjesit e LSIse do tju dalin per hundesh.Far e ndyr.
avatar
Anonim
anonim Ti je vetem nje e cmendur asgje me teper.
avatar
Anonim
x Ti luftove per te shpetuar LLallen por nuk te eci.Reforma ne Drejtesi nuk behet per te hequr varferin e siguruar siguri oj torollake ......,Reforma ne drejtesi behet per ( te vej haka tek i zoti)t'na treguar Ti ,Ilir Meta & Co si i keni ven ate pasuri qe keni,duke na bindur me dokumente e fakte.Na duhen 60-vjet pet tu ber si Europa ,sepse kemi qen 60-vjet mbrapa por,edhe per fajin tuaj qe keni shkaterruar e vjedhur kete vend.Mendoni ti gjeni pune njerzve se nuk shtyhet jeta me LEMOSH...
avatar
Anonim
Kaskanini Ke te drejt qe niprit dhe mbesat tuaja do perbuzen qe gjyshja e tyre ishte shtriga me kok te madhe qe ndjell vetem korbzi .
avatar
Anonim
Vani Edhe do ta bėj LSIja HAJDUTĖRIA ! Hahahaha !! Po si nuk kanė turp kėta HAJDUTĖ tė Mallkuar tė LesheLisė ?! Kėta e dinė popullin budalla dhe bėjnė sikur kanė zbritur nga qielli !?Kėta Fundėrrinat e LSIsė qė Instaluan VJEDHJEN dhe GRABITJEN nė Shqipėri ! Kėta Horrat e LSIsė janė shkaku dhe pasojat e Varfėrisė qė ka pllakosur Shqipėrinė sepse nuk lanė mė Zyrė Shteti pa VJEDHUR ,dhe tani duan tė na mbushin mendjen se u prish Shqipėria pėr 6 muaj !!! Hej ZOT i madh na shpėto nga kėta HAJDUTĖT e LSIsė
avatar
Anonim
Nosh Vuksani Monik !Moniiiiik ! Merre guximin dhe permbaje vehten tende ne ksi rastesh .Nuk te shkojne ty kto aventura nji Dibrane nga Greva Peshkopise nji vend i vuajtur ku shatin e kan ba me bisht te shkurte per ti qendru bimes me afer * Kurse dhe ti me burrin tend nga Skrapari pak keni ba per ket popull mos me thane se hiq ! Do te ishte ne nderin tuaj si familje te merrshe plaqkat dhe te largoheshe nga Vila ku jeton dhe ato pasuri si ke vu ti lesh per bamirsi Vilen tende ta lesh per azil te pleqve .
avatar
Anonim
🤣 O TRU DHE DUAR THARĖ! TI SI KE PĖRDORUR KURRĖ , VEĒ SE PĖR TĖ VJEDHUR ,DUART !!👎👎
avatar
Anonim
Vali Obobo doli prape kjo un ika nga ky tv
avatar
Anonim
agim Para di sa ditesh gasetate u halarmuan qe kryemadhi vuan nga nje semundje psikopate do te fot qe ka shkuar per lesh esht nje truk i politkanve qe te tereqin vemendjen e publikut dhe cismet e kryemadhit ti rr leshet rames.
avatar
Anonim
MINUSHE kjo eshte budallaqe fare.....hajde politikane hajde.......ju thafte dora atyre qe te votojne ty.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63