Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:34 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet ARSEN RUSTA
13 Mars 2018 - 14:53 | përditesuar në 16:46
Zhvati 2 mln € nga biznesmenėt 
dentistja VIP asnjė lek nė bankė
Gjykata i sekuestron katėr apartamente
Mashtroi disa shtetas me shuma tė konsiderueshme parash nė vlerėn e afro 2 milion euro, Gjykata e Durrėsit vendos sekuestro mbi pasuritė e Olesia Dukės, dentistes nėn akuzė pėr mashtrim me pasoja tė rėnda.

Report Tv ka siguruar materialin e depozituar nė gjykatėn ku prokuroria deklaron se “rrezikshmėria e veprės penale dhe autorit, duke qenė se pronat janė tė lira mund tė tjetėrsohen me anė tė transaksioneve tė shit-blerjes”. Pasuritė e sekuestruara deri mė tani pėr llogari tė hetimit tė nisura ndaj Olesia Dukės janė: Apartament nė tiranė zona kadastrale 8380, Apartament nė tiranė zona kadastrale 8310, Apartament nė lagjen numėr 13 nė zonėn e plazhit nė durrės, apartament i ndodhur nė tiranė nė zonėn kadastrale 5292. 

olesia duka
olesia duka

Ndėrkohė nga hetimet e akzuės sė durrėsit dhe pse qarkullonte shuma tė konsiderueshme parash dhe valute, nė llogaritė bankare tė Olesia Dukės dhe aktivitetit tė saj tregtar klinik dentare dhe Shėndeti Sh.p.k nuk ėshtė gjetur asnjė vlerė monetare. Olesia Duka u prangos mė 25 shkurt 2018 nėn operacionin e koduar “Zirkon” ndėrsa prej atij momneti nė policinė e shtetit dhe prokurorinė e Durrėsit janė paraqitur mbi 10 pesona tė cilėt kanė bėrė kallėzim penal ndaj dentists, mes tė mashturarve rezulton se ėshtė dhe ish shoferi i saj.

Nė sitėn e akuzės po kalon dhe aktivitetit tregtarė i Olesia Dukės tė cilin rezulton se ajo e ka krijuar zyrtarisht mė 12 Janar 2017 me emrin Shendident, fillimisht me ortak dhe Fatbradha Dukėn por mė pas ajo ėshtė bėrė aksionere e vetme.

Mė 15 Mars 2018 Gjykata e Apelit nė Durrės do tė shqyrtoj kėrkesėn e Dukės pėr zėvėndėsimin e masės sė sigurisė arrest me burg vendosur ndaj saj, ndėrsa pėr Prokurorinė e cila kryen hetimet ende nuk ka asnjė gjurmė ku kanė shkuar mbi 2 milion euro tė marra nga Olesia Duka tek shtetas tė ndryshėm.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
hajduti jo po si do ua linte ne banke qe ti sekuestronit.... ah po ju per te gjitha vjedhjet qe nbehen ne shqiperi jeni si qeni pas pilafit. shume mire le te beje burgun ne baze te shumes qe ka vjedhur. me kete rast e ben dhe nje here shkollen nga fillimi
avatar
Anonim
Tr Po te punonte prositute do kishte te ardhura te mira!
avatar
Anonim
jani cfar lidhje ka ministria gjonaj me kete zonje qe zhvaste dhe mashtronte njerzit. pyeteni
avatar
Anonim
Lola Kane qene shoqe klase te ngushta ne gjimnaz keto te dyja. Ministrja dhe Olesia nje prerje jane
avatar
Anonim
Besford kėlluf gjoleka Kjo ju ka gjet mendjen kėtyre mashtrusve tė tjer se dhe ata mashtrus jan se ku i gjetan ata kėto shuma maramėndse tė gjith kėtu jetojm si ka mundėsi kėta tė ken kėto shuma. Me njė fjal kjo mir ja ka bėr .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63