Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 06:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Mars 2018 - 17:57 | përditesuar në 19:20
Nė emisionin “45 minuta” tė gazetarit Denis Minga, ishte i ftuar avokati Spartak Ngjela i cili foli pėr shkrimin e gazetės “Mother Jones”, pėr procesin e Vetting-ut dhe pėr politikat qė po ndjek Amerika kėtu nė Shqipėri dhe cila ėshtė e ardhmja e vendit.

I pyetur nėse SHBA-tė janė tė shqetėsuara pėr shkrimin nė gazetėn “Mother Jones” pas takimit tė ambasadorit Lu me Bashėn, Ngjela thotė: “Nuk flasim pėr politikat e SHBA por nuk ėshtė e habitshme qė ti ketė kėrkuar dorėheqjen kreut tė opozitės. Janė politika tė Amerikės qė te ēadra.
Duhet ndėrruar trajektorja, dmth duhet tė ndėrrohet kryetari, kryetari ėshtė Saliu, ai ėshtė anti Amerikan qė nė vitet 1997. Koeicidencė, shpėrthimi i skandalit ndaj Bashės, domethėnėth e kanė kapur me rusėt, dhe ambasadori s'do ju thotė bravo por ju ka vėnė pikat mbi i.”

 
I pyetur pėr situatėn nė Partinė Demokratike, avokat Ngjela tha se askush nuk e bind nga lidėrėt aktualė tė djathtė.

Ndėrsa pėr Vetting-un, vonesėn dhe nese ka njė presion tė brendshėm, Ngjela u shpreh: "Ta nisim me logjikė hap pas hapi. Kur thoja unė qė drejton OMN thonin janė zėra fallso. Pse e hoqėn komisionerin? Sepse pėrjashtoi Llallėn nga Vetting-u, kjo ėshtė arsyeja. Duhet tė jesh gjyqtar qė tė japėsh dorėheqjen, jo nga e drejta, dorėheqja jepet nga posti.
Nė listėn e parė ishin 67-68 emra, por nuk kemi asgjė konkrete pasi u nis me vonesė, sepsė nuk del koha pėr 140 emra pasi nuk janė 68, por janė mė shumė. Shenjat janė se ato po bėjnė punė. Nese s'bėhet Vetting nuk bėhet KLGJ as KLP.
Kush shpėton nga Vetting-u, konkurojnė pėr 6 gjyqtarėt nė KLGJ.
Nuk ėshtė kohė alarmante sepse unė dua pastrim radikal, jo pastrim me emra por me fakte, duhet tė ketė barazi nė drejtėsi, me njė peshė dhe mė njė masė, duhen analizuar tė gjithė, nuk ėshtė gje e lehtė sepse ėshtė njė numėr i madh. Pavarėsisht se kanė ardhur ekspertė nga FBI."
 
 
"Nuk e ka kap policia drogėn por dogana sepse ėshtė dhėnė urdhėr nga Amerika. E kam vėzhguar unė, ēdo 20 minuta,ēdo njė orė ju vinte sinjal nga agjensia amerikane, e ke kėtu e ke atje. Domethėnė e ka kapur skaneri i doganės jo policia. Fakti qė Rama thotė qė e kemi kapur vetė, doli nė konndradiksion dhe ministri i Brendshėm Fatmir Xhafa qė tha nuk e kemi kapur vetė, del je involvuar nė atė ngjarje." shprehet Ngjela.

Gjithashtu avokat Ngjela u shpreh qė Teatri Kombėtar i ri duhet tė ndėrtohet sepse teatri nuk ėshtė dinjitoz dhe i rrėnuar tashmė. I pyetur pėr ndėrtimin e kullave nė Tiranė avokat Ngjela theksoi qė ishte pro Manhatizimit tė kryeqytetit.

e.gj/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Zalo Bravo Denis Minga! Intervistė e shkėlqyer me Tak NGJELŹN! Edhe Avokati ėshtė Fantastik , sepse deri tani ka dalė gjithēka qź ai ka parashikuar!!!! Respekte pėr ju Denis dhe Spartak NGJELŹN. TAKU duhet tė ishte PRESIDENT dhe jo HAJDUTĖT
avatar
Anonim
Fadil pordha gjoleka O spartak ngjela un pėr ty kam respekt po lulja sjep kur dorheqje se lulja sėshtė bur . Ai ėshtė njeri i dobėt e meksin e pa shkoll . Ai ska dipllom . Profesor kabo e sfidoi e ai su pėrgjigj . Sepse ska dipllom se ai po tė kishte do e nxirte me njė her.
avatar
Anonim
Lemi Ja fute kot o avukat
avatar
Anonim
CENI ESHTE ME CEN CA I PERMEND E CA I LEN NGJELA PUNON per BUKEN e gojes.I bie defit VETEM SA per te MARRE NDONJE ftese per NDONJE emision.KA FRIKE OSE I eshte paralizuar e DJATHTA.TE MAJTEN e GJYKON DITEN e barjamit
avatar
Anonim
x Ne ,kemi nji problem te madh me veten,flasin me hamendje dhe kerkojme te bindim te tjeret se,jemi te sigurte per ate qe themi,jemi popull emagjinar dhe thashathemexhinj.Si mund te dalesh ne TV dhe te flasesh ate qe emagjinon dhe nuk mban pergjegjesi per c'far flet ?duhen dekomente e fakte dhe pergjegjesi personale per c'far nxjer nga goja,sepse po na informoni keq...
avatar
Anonim
ceni Respekte pėr Avokatin e madh NGJELA ! Po shyqyr O Denis Minga qź more Takun nė intervistė , sepse na u errėn sytė duke parė atė Petrit Vasilin ,Paskal Milon dhe Tritan Presh Shehun ! Respekte Denis , por mundohu ti evitosh disa HAJDUTŹ tė pamoralshėm ! Mos i fto mź Delenxhijtź dhe Qoftexhinjtė alla Dash Shehi , sepse janė HAJDUTŹ , dhe HAJDUTĖVE nuk ju duhet dhėnė hapėsirė sepse pa dashur i promovon dhe i riciklon! Jashtė Televizioneve Hajdutźt ! Avokat Ngjela źshtė Legjendź dhe i paparź .
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61