Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 06:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Mars 2018 - 18:36 | përditesuar në 18:55
Edi Rama: Lobimi i PD nė SHBA,
do dalin materiale tė tjera
Spiropali-Bashės: Nėse je trim dil, s'i shmangesh dot drejtėsisė
Kryeministri Edi Rama nė njė intervistė pėr gazetaren Eni Vasili deklaroi se do tė mėsohen tė dhėna tė reja se pėrse i ėshtė dashur financimi “rus” PD-sė dhe qėllimi lobimit nė Ushington. “Na duhet medoemos tė dimė tė vėrtetėn pėr njė histori ku ne nuk themi qė ka dorė Kremlini por ne duam tė dimė nėse ka dorė apo nuk ka dorė Kremlini” theksoi kryeministri.

Duke iu referuar investigimit tė Mother Jones, qė ngre hije tė forta dyshimi sa i takon kompanisė fantazė Biniatta Trade qė ka paguar qindramijėra dollarė pėr lotimin e Partisė Demokratike nė SHBA, Rama deklaroi:

Po do shikoni qė e gjithė balta e hedhur kėtu ėshtė transportuar matanė Atlantikut e janė thėnė 1 mijė tė zezat. Media nė fjalė ka marrė dokumente zyrtare shkoni merrini i keni aty…Ėshtė e padėgjuar ndonjėherė dasma nė ēadėr dhe dhurata e 100 shqiptarėve pėr Bashėn.. Kjo dasmė paska qenė atraktive, por kjo nuk ėshtė njė ēėshtje qė kalon me kaq. Meqė “Mother Jones” nuk duan Trump dhe nuk duan as Lulin po kjo s’ėshtė logjike. Ajo qė i kėrkohet kryetarit tė PD ėshtė tė shpjegojė faktet kokėforta nė letrat qė kėndojnė vetė dhe tė sqarojė nga fillimi deri nė fund se si njė parti shqiptare tė financohet nga burime tė huaja. Ėshtė e ndaluar. Si ka mundėsi qė njė parti shqiptare tė financohet nga njė biznesmenė me kombėsi ruse apo kombėsi tė tjera dhe kėto financime tė fshihen. Si ka mundėsi njė kontratė lobimi tė financohet nga burime tė paidenfikueshme pėr tė cilat vetė i financuari, pra PD pėrmes gojės sė kryetarit tė partisė thotė se nuk ka lidhje, nuk i njeh. Kjo ėshtė njė situatė skandaloze dhe kėtu ka dy aspekte. Njėri aspekt qė PD ėshtė alternativė pushteti me ligjin nė pushtet dhe aspekti tjetėr cila ėshtė e vėrteta deri nė fund. Dhe nėse ka influencė malinje. E gjitha kjo pėrkon me njė fazė kur kėtu nė Tiranė ishte ngritur njė ēadėr dhe ku ēdo ditė baltosej” – tha Rama dje.

s.k/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Keci. PO RAMA PO RAMA QE pagoi 800 MIJE DOLLARE PER KLINTON ?? Per Fermat RAMA KA leje NGA ABC ?? OR NGA CNN ??? GERRMONI SE PUSE DHE LUMENJ ME DOLLARE KA DERGUAR RAMETA PER TU ZGJEDHUR .SHIKONI DHE TA BIRIN E SOROS .PO SOROS QE PO DERDH " NDIHMA" PER ZGJEDHJET LOKALE .?? BENI INVENTAR O SHQIPETAR !! PO U SHKET TOKA NEN KEMBE.
avatar
Anonim
Zeneli Luaj se te ka ardhur ralla tall me nder b ...... n ku GJEN nje kal te ngordhur Merru me milingonat se goxilla Tahiri po mbulohet mire nga Ed Rama
avatar
Anonim
Liku Foli dhe kjo zonja qe e shkatrroj doganen. Po shefi jot maj zonje sa lek e paguvi Rama per keshillim Toni Blerin???????? Pse kurr nuk folet per lobimin????? Apo e beri falas?????? A e dini se sa merr Bleri per ardhjen ne Shqiperi,duke perdorur avionin Privat? Kur ta tregoni ju atehere keni te drejte ti kerkoni nje tjetrit llogari? Sa paguat ju per te dale deputete? Sa ke derguar te kryeministri apo te partia jote per tu bere drejtoreshe? Ku shkuan 10 miljon euro minus ne dogana?
avatar
Anonim
Jeton torre gjoleka Ndoshta ka ardh dita qe kėta polotikan tė paguajn mė nė fund . Boll kan qėn kėta tė pa prekshėm . E ndoshta dhe Shqiptarėt mė nė fund shohin pakėz drit mė nė fund.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61