Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ekonomi
13 Mars 2018 - 19:56 | përditesuar në 08:57
Qeveria bllokon kalimin e 
pronave te pronarėt nė bregdet
Ja harta e zonave qė preken
Kėshilli i Ministrave vendosi sot pezullimin e pėrkohshėm tė vijimit tė procedurave tė kalimit nė pronėsi tė pėrfituesve tė tokės bujqėsore tė ish-ndėrmarrjeve bujqėsore dhe tė regjistrimit tė akteve tė marrjes sė tokės nė pronėsi, nė zonėn me rėndėsi pėr fondin e mbėshtetjes sė investimeve strategjike.

Kjo do tė thotė se tė gjitha zonat bregdetare qė konsiderohen si me perspektivė pėr tė zhvilluar turizmin nga ana e qeverisė, ku ka prona bujqėsore tė cilat nuk u janė njohur apo kthyer ende ish-pronarėve, do tė pezullohen.

Sipas vendimit tė qeverisė njėsitė e vetėqeverisjes vendore, zyrat vendore tė regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme duhet tė pezullojnė procedurat e kalimit nė pronėsi tė tokės sė ish-ndėrmarrjeve bujqėsore dhe tė regjistrimit tė akteve tė marrjes sė tokės, nė zonėn me rėndėsi pėr fondin e mbėshtetjes sė investimeve strategjike, pavarėsisht nga faza procedurale, menjėherė me hyrjen nė fuqi tė kėtij vendimi.

Pėr zbatimin e kėtij vendim janė ngarkuar Ministria e Bujqėsisė dhe Zhvillimit Rural, Ministria e Financave dhe Ekonomisė, Ministria e Drejtėsisė, Ministria e Turizmit dhe Mjedisit, Zyra Qendrore e Regjistrimit tė Pasurive tė Paluajtshme, zyrat vendore tė regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme dhe bashkitė: Shkodėr, Lezhė, Kurbin, Durrės, Kavajė, Rrogozhinė, Divjakė, Fier, Vlorė, Himarė, Sarandė dhe Konispol.

harta
(Harta e pėrcaktuar  sot nga vendimi i Kėshillit tė Ministrave)

s.k/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
aeroporti Akerrnis! mprehem dhembet kot ne ketej nga fusha e Akerrnis,me duket se do na i marri prap ate cop kripore qe na kishte premtuar...vaj medet
avatar
Anonim
Liku Ky ligj ose vkm duhet te hyje ne fuqi pas interpretimit nga ana e Gjykates Kushtetuese,sepse jo vkm qe nxjerr qeveria merr formen e prere pa marr miratimin nga Gjykata. Per ndryshe nuk gjen zbatim dhe quhet anti-kushtetuese. Keshtu qe z. Kryeminister avash avash.
avatar
Anonim
temja. Po ata qe i kane mare pronat me deshmitare te rreme.duke paguar gjyqtaret dhe i kane hipotekuar a do mireni .???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61