Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Driēim Ēaka
13 Mars 2018 - 20:41 | përditesuar në 11:01
Njė ngjarje e rėndė ėshtė zbuluar nė Tiranė, ku mėsohet se nusja 21-vjeēare ėshtė arrestuar sot, pasi njė vit mė parė ka helmuar me fostoksinė vjehrrėn e saj 48-vjeēare.

Mėsohet se kjo vdekje ishte raportuar si e ndodhur pėr shkaqe natyrore, por nga hetimet ka rezultuar se nusja e re pėr shkak tė mosmarrėveshjeve tė vazhdueshme ka pėrdorur helmin pėr ekzekutimin e mamasė sė burrit tė saj.

Autorja e krimit Marjana Cmeta, dyshojet se e vrau vjehrrėn Lirije Lami 48-vjeēe, mė 30 Prill 2017 nė zonėn e Ish -Frutikulturės, Kamėz  duke pėrdorur helmin e rėndė.

Arresitmi i saj ėshtė kryer sot nė Kamėz.

Disa muaj pas krimit, duket se nusja ka shkuar tė rrėfehet te hoxha duke i kėrkuar atij qė Allahu ta falė pėr mėkatin.

Ky i fundit e ka regjistruar me video rrėfimin dhe ia ka raportuar bashkėshortit tė viktimės Agim Lami.

Por si hoxha Hysen Shehu ashtu edhe bashkėshorti i viktimės kanė rėnė nė pranga, pasi nuk e kanė kallėzuar kėtė krim pranė organeve tė drejtėsisė.

Nė pranga ka rėnė edhe njė i afėrm i Hoxhės qė ishte nė dijeni gjithashtu tė videos sė filmuar nga Shehu.

Ēėshtja ėshtė zbardhur nga Prokurori Besnik Muēi, i njėjti qė ka zbardhur edhe krimin makabėr tė ndodhur rishtazi nė Fier.

cifti
(Agim Lami dhe viktima Lirije Lami)
hoxha
(Hoxha Hysen Shehu)

Nė komunikatė e policisė njoftohet:

Finalizohet operacioni "Heshtja e zgjatur".

Nė pranga katėr shtetas

Nga Sektori i Hetimit te Krimeve tė Rėnda nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Tiranė, nėn drejtimin e Prokurorisė pėr Krimet e Rėnda, u finalizua me sukses operacioni "Heshtja e Zgjatur", si rezultat i tė cilit u bė i mundur lokalizimi, kapja dhe ekzekutimi i masave tė sigurimit personal "arrest ne burg" tė lėshuara nga Gjykata pėr Krimet e Rėnda pėr shtetasit:

1. Marjana Cmeta, 21 vjeēe, banuese nė Tiranė, pėr tė cilėn Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda ka caktuar masėn e sigurisė personale “Arrest ne Burg“ pėr veprėn penale “Vrasje pėr shkak tė marrėdhėnies familjare“, parashikuar nga neni 79/c i Kodit Penal.

2. Agim Lami, 50 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, pėr tė cilin Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda ka caktuar masėn e sigurisė personale “Arrest ne Burg“ pėr veprėn penale “Moskallėzim krimi“ parashikuar nga neni 300/1 i Kodit Penal.

3. Hysen Shehu 45 vjeē, banues nė Tiranė, pėr tė cilin Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda ka caktuar masėn e sigurisė personale “Arrest ne Burg“ pėr veprėn penale “Moskallėzim krimi“ parashikuar nga neni 300/1 i Kodit Penal.

4. Arben Saliu , 41 vjeē, banues nė Tiranė , pėr tė cilin Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda ka caktuar masėn e sigurisė personale “Arrest ne Burg“ pėr veprėn penale “Moskallėzim krimi“ parashikuar nga neni 300/1 i Kodit Penal.

Ky operacion erdhi si rezultat i punės profesionale tė pandėrprerė duke vlerėsuar maksimalisht informacionet e grumbulluara si dhe provat e administruara nga grupi hetimor nėn drejtimin e Prokurorisė pėr Krimet e Rėnda nė lidhje me ngjarjen e ndodhur nė datė 30 Prill 2017 , nė zonėn e Ish -Frutikulturės, Kamėz, ku ėshtė gjetur e pajetė nė banesėn e saj shtetasja L.L, 48 vjeē, banuese nė ish-Frutikulturė, Kamėz .

Nga tėrėsia e veprimeve hetimore rezultoi se autore e dyshuar e vrasjes sė kėsaj shtetaseje, ėshtė shtetasja Marjana Cmeta, nė atė kohė bashkėshortja e djalit tė viktimės.

Shkak i vrasjes dyshohet tė jenė mosmarrveshjet e shpeshta mes autores sė dyshuar dhe viktimės.

Shtetasit e meposhtem :

Agim Lami (bashkėshorti i viktimės), Arben Saliu (kushėriri i Agimit ) dhe Hysen Shehu kanė qenė nė dijeni tė ngjarjes se ndodhur dhe autorsisė sė saj, dhe nuk kanė kallėzuar pranė organeve kompetente duke fshehur ngjarjen .

Materialet do t'i kalojnė Prokurorisė pėr Krimet e Renda.

Ky krim i rėndė qė trondit opinionin publik vjen pak kohė pas rastit tė Fierit, ku burri raportoi si vdekje natyrale vrasjen e bashkėshortes, por mė pas 75 vjeēari nė fjalė u arrestua gjithashtu me akuzėn e vrasjes sė saj. Namik Velaj e kishte mbytur bashkėshorten e tij Verkė Velaj me litar nė fyt, ndėrsa vrasja u zbulua njė vit mė vonė.

s.k/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
LOKU Hoxhe ke bere Gabim ti e di shume mire qe Drejtesia eshte gje Hyjnore pse nuk kallzove Policine.
avatar
Anonim
Izi Do presim akoma
avatar
Anonim
x Doktori i familjes nuk mban pergjegjsi per fshehje te te vertetes ?
avatar
Anonim
Agimi CH Drejtė nė litar!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61