Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet Arsen Rusta
13 Mars 2018 - 21:18 | përditesuar në 01:51
Helmimi i vjehrrës, video e rrëfimit të
20-vjeçares zbuloi krimin makabër në Kamëz

Vrasja që dyshohet se ka  ndodhur më 30 prill të vitit 2017 në Tiranë, por që ishte raportuar si një vdekje natyrale, kur nusja asokohe 20 vjeçare Marjana Cmeta kishte vrarë vjehrrën Lirije Lamin duke përdorur fotoksinën ka arritur që të zbardhet nga Prokuroria, duke e hetuar pa dijenin e saj autoren e dyshuar.

Mësohet se pas krimit, autorja e dyshuar është rrëfyer pranë hoxhës Hysen Shehu, gjithashtu i shoqëruar për moskallzim krimi për krimin e kryere dhe një gjë e tillë është regjistruar me video, duke u kthyer kështu në një provë të fortë kundër saj.

Të premten, autorja e dyshuar dhe tre personat e shoqëruar për mos-kallzim krimi mes të cilëve edhe burri i viktimës do të dalin para gjykatës.

Çështja është zbardhur nga Prokurori Besnik Muçi, i njëjti që ka zbardhur edhe krimin makabër të ndodhur rishtazi në Fier.

s.k/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61