Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
14 Mars 2018 - 00:24 | përditesuar në 13:55
Champions, Sevilla eliminon
Manchester United nė shtėpi
Manchester United i ka dhėnė fund aventurės nė “Champions League” duke humbur me shifrat 1-2 nė ndeshjen e dytė ndaj spanjollėve tė Sevilla nė “Old Trafford” para 75 mijė spektatorėve.

Njė dėshtim total pėr Jose Mourinho-n dhe vetė klubin qė ka shpenzuar qindra milionė euro nė marketo, i cili nė fund u eliminua nė fazėn e 1/16.

Ndeshja u zhbllokua nė minutėn e 74-r nga Ben Yedder i cili shumė shpejt do tė dyfishonte rezultatin. I njėjti dyfishoi rezultatin nė minutėn e 78. United tentoi tė rifutej nė lojė kur shkurtoi diferencat nė minutėn e 84-r me Lukaku-n, por rezultati i ndeshjes sė parė (0-0) kėrkonte edhe dy gola tė tjerė.

Koha nė dispozicion ishte e pamjaftueshme dhe nė fund arbitri vėrshėlleu pėr kualifikimin e spanjollėve qė padyshim kanė dhuruar njė paraqitje spektakolare.

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61