Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
14 Mars 2018 - 18:50 | përditesuar në 19:12
Rrugės pėr nė Baku, Meta
fotografohet nė Stamboll
Edhe pse nuk ka asnjė njoftim zyrtar nga ana e Presidencės lidhur me udhėtimin mė tė fundit tė presidentit Ilir Meta, mėsohet se kreu i Shtetit ka udhėtuar sot drejt Bakusė, kryeqytetit tė Azerbajxhanit.

Por gjatė qėndrimit tė pėrkohshėm nė Stambolli, ai ėshtė fotografuar nė shoqėrinė e ambasadorit tė Shqipėrisė nė Ankara, Genti Gazheli.

Ky i fundit, nė fotografinė qė ka publikuar nė rrjetet sociale shkruan: “Sot nė Stamboll , pata nderin tė mirėprisja Presidentin e Republikės Zotin Ilir Meta”.

Azerbajxhani ėshtė njė vend kyē pėr Shqipėrinė pėr sa i takon projektit TAP (investimi mė i madh i huaj nė vend), pasi ėshtė vendburimi i gazit natyror, qė do tė kalojė edhe nė vendin tonė, pėr tė furnizuar njė pjesė tė mirė tė Evropės.

Ndėrkohė, nė Tiranė, qeveria vazhdon tė presė qė presidenti i Republikės tė japė autorizimin qė MEPJ tė mund t’i japė plotfuqinė grupit negociator me Greqinė, pėr arritjen e njė marrėveshjeje ndėrkombėtare mes dy vendeve.

meta

Nė foto presidenti Ilir Meta dhe ambasadori i Shqipėrisė nė Turqi Genti Gazheli

s.k/Shqiptarja.com

5 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/03/2018, VITI VIII- NR.61