Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:42 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme Nga BESMIRA MUĒAJ
27 Dhjetor 2011 - 07:46
Droga nė Ballkan, pranga
kushėririt tė deputetit PS
VIDEO- Arrestimet ne 4 shtete
Durres, bllokohen 798 kg droge
TIRANE- E pėrditshmja  "Shqiptarja.com" shkruan sot se kushėriri i deputetit tė Partisė Socialiste Paulin Stėrkaj, ka rėnė nė prangat e policisė, si pjesė e linjės sė trafikut ndėrkombėtar tė drogės. Operacioni i koduar “Trio” u zhvillua njėkohėsisht nė Kroaci, Mal tė Zi, Bosnje Hercegovinė dhe Shqipėri, tė dielėn duke u gdhirė e hėna ( 26 dhjetor) dhe vuri nė pranga 60 persona dhe u sekuestruan mbi 17 kg mariuanė.

Arrestimet nė Shqipėri u ekzekutuan nė Tiranė dhe nė pranga pėrfunduan 4 shkodranė, Leonard Dushi, Agim Hasaj, Ervis Bici dhe Leonard Sterkaj, kushėriri i deputetit socialist.

Sipas agjencive tė ndryshme ndėrkombėtare, qė raportuan pėr aksionin e djeshėm ballkanik "Trio", origjina e marijuanės ishte Shqipėria. Dhe trafikohej nga vendi ynė, drejt Malit tė Zi dhe Bosnjės, pėr tu shpėrndarė nė Kroaci.

ARRESTIMET NE BALLKAN
Nė Shqipėri u arrestuan 4 persona, nė Bosnje e Kroaci 20 persona, ndėrsa policia e Malit tė Zi prangosi 17 shtetas. Nė Serbi u arrestuan 7 tė rinj. Tė ndaluarit dyshohen janė anėtarė tė njė organizate kriminale, tė pėrfshirė nė trafikimin e drogės. Gjatė operacionit policia sekuestroi 17 kg mariuanė nė Mal tė Zi, ndėrsa brenda 6 muajsh janė konfiskuar rreth 350 kg qė dyshohet se ėshtė shpėrndarė nga ky rrjet droge.

Detajet e trafikut tė drogės dhe tė arrestimeve mund ti lexoni sot nė gazetėn Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40