Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
18 Mars 2012 - 12:27
Liri Berisha: Dashuria me
Saliun? Mė tėrhoqi zėri...
Liri Berisha, bashkėshortja e kryeministrit tė Shqipėrisė ka zbuluar disa detaje tė historisė sė saj me Sali Berishėn. Gjatė njė rrėfimi pėr emisionion televiziv “Arratia e peshkut tė kuq” tė gazetares Rezarta Reēi, zonja Berisha ka pohuar se jeta pranė njė lideri ka sa vėshtirėsi aq edhe kėnaqėsi. Zėri kumbues, karakteristikė e kryeministrit duket se ka qenė elementi qė i ka bėrė mė shumė pėrshtypje nė fillimet e njohjes sė saj me atė qė mė vonė do tė ishte bashkėshorti i saj.
Tė qėnit tė dy mjekė nė profesion ka qenė njė avantazh qė sipas zonjės Berisha ka ndikuar nė mirėkuptimin e punės me orar tė zgjatur e tė ngarkesės sė madhe psikologjike.


NDRYSHIMI PAS VITEVE ‘90
“Nė drejtim tė jetės kanė ndryshuar shumė gjėra, kanė lindur fėmijė, jemi bėrė gjyshėr. Ka ndryshuar profesioni, mė pėrpara Saliu, tani unė. Kurse nė drejtim tė ndjenjave, them se ato janė forcuar dhe nuk kanė ndryshuar”

FAMILJA
Gjyshja e gjashtė nipėrve dhe mbesave dhe drejtuesja e njė fondacioni pėr fėmijėt autikė ka ditur tė jetė edhe njė pediatre e pėrkushtuar.
“Janė gjashtė nipėr dhe mbesa. Kur i shikoj ashtu tė rritur, e kuptoj sa shpejt ecėn jeta. E para ėshtė Dasara, nė vit tė dytė nė gjimnaz. Dalila, e cila ėshtė nė klasėn e tretė, Ambla nė klasėn e dytė, Medina nė klasėn e parė dhe Lajdoni qė ėshtė nė parashkollore dhe i vogli fare qė mbush 2 vjeē ėshtė Arfti”.

ĖNDRRA NĖ SIRTAR
Pėr zonjėn Berisha ėndrra tė tilla janė mė shumė se njė. Ajo vecon dėshirėn pėr tė patur mė shumė se dy fėmijė, por edhe dashurinė pėr letėrsinė. E lidhur me kėtė tė dytėn ajo nuk e fsheh se ka dashur tė ndjekė fakultetin e letėrsisė. Por, ka edhe njė ėndėrr pėr tė ardhmen: Kėtė kėrkon ta lėrė surprizė, por zbulon se ka tė bėjė me misionin nė fondacionin “Fėmijėt shqiptarė”.

(aq/shqiptarja.com)

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
GentiTr Dashuri ???!!! http://imageshack.us/photo/my-images/580/duartepergjakuratefamil.jpg/
avatar
Anonim
arben kruja Ēifti me i dalluar i UDB-se: arriti ta shkaterroje Shqiperine.
avatar
Anonim
Hysen Selmani Kjo asht Familja Mbretnore "Berisha"
avatar
Anonim
melo Edi po Saliu ka qene vet komunist dhe jo i thjeshte por sekretar partie.mos e ngaterro shqiptarin nga veriu me Saliun pasi ai eshte beseprere.Hajde tani mos kujto se hame bare...na luan karten e komunistit ai qe eshte vet komunist.....po na vijne zorret ne gryke me keta hipokrita dhe imoral
avatar
Anonim
Ledina Cela Histori qe te keput shpirtin. Kjo zonje duhet marre shpesh ne intervista televizive. Shqiptaret duhet ti njohin mire vuajtjet e tyre :-)
avatar
Anonim
Edi Keta komentuesit e meparshem tek jane bij komunistesh, te ciliet asnjehere nuk kane dashur qe nje shqiptar nga veriu te kete ne dore nje grimce pushteti... Edhe sot keta nuk mund ta durojne Saliun vetem e vetem se nuk u pershtatet bijve komuniste, sic duket te jene keta komentuesit e meparshem, te cilet as fjalet e nje gruaje qe eshte martuar me nje verior nuk mund ti durojne asesi...
avatar
Anonim
kujtimi Po sala a ka qene komunist? Po me te bijte e enverit a vinte me pushime? Kur u be revolucioni demokratik ku ishte , ne France? Ti ne kohen e enverit ku i beje pushimet?Po njerezit e thjeshte ku shkonin per pushime? Ne Pogradec atje ku pushonte sala as koken nuk kthenje kur ecje ne bulevard se te arestonte garda. GOMAR NGA TROPOJA!
avatar
Anonim
alda aspak sjemi bij komunistesh e skemi te bejme me komunizmin e duam Shqiperine pa diktatore dhe hajdute ordinere dhe per sa i perket njohjes me berishen e intervistuara ska ditur cte thote ose ska ditur te shprehet me mire pune per te, mua me intereson vendi im populli im me intereson e ardhmja e niperve te mi dhe jo keto intervista qe te.. hapin.. barkun
avatar
Anonim
alda une mendoj se ka pasur frike se ngel pa martuar qe ka mare berishen, e para ,e dyta do kene qene arsye si ajo e biografise e ka nuhatur si komunist dhe si sherbetor te diktatures se se besoj qe nje burri.. ideal.. ti pelqehet zeri, genjeshter me bisht
avatar
Anonim
Kadill Katili avash se na bere per te qare, sa romantike paske qene. Po per ata femijet qe vrau burri e djali jot ne Gerdec mendon ndonjehere ?
avatar
Anonim
tutu na hapet barkun me keto histori te dhjefsha vitet e vegjelise te enverit
avatar
Anonim
rezi Ėndrra pėr tė vjedhur sa mė shumė me fondacionin "fėmijėt shqiptarė". Mu ngritėn qimet e kokės kur mėsova sa kushtonte nė muaj pėr njė fėmijė tė ishte nė pikat e trajtimit qė ka hapur Liria. Ajo i merr paratė nga EU dhe s'ngopet me ato por ju merr dhe hallexhinjve shqiptarė, ndjej turp qė njė mjeke e tradhėton parimin e Hipokratit dhe qė kjo mjeke ėshtė gruaja e kryeministrit tė vėndit tim, njė hajduti e krimineli, bamirėsi me gjakun e popullit tė thjeshtė bėn ajo.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16