Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
27 Mars 2012 - 19:27
Tiranė: Sulmohet banka NBG
vdes arkėtarja, plagoset roja
VIDEO EKSKLUZIVE/ S'ka shofer nė spital
FOTO- Banka e sulmuar
TIRANE – Filiali i bankės NBG nė sheshin “Shtraus” nė kryeqytet ėshtė sulmuar sot nga njė grabitės i armatosur dhe si pasojė ka humbur jetėn arkėtarja e kėtij filiali. Gjithashtu ėshtė plagosur polici privat qė ruante bankėn. Banka e sulmuar ndodhet nė zonėn e njohur nė Tiranė me emrin Xhamllėku.

Sipas burimeve policore, qė citojnė dėshmitė e para tė grumbulluara nga personat qė ndodheshin aty pranė, autori ka qenė njė person me maskė nė kokė. Rreth orės 15:00, ai ka qėlluar me pistoletė, fillimisht nga jashtė pėr tė eliminuar rojen (Skėnder Elmazi, 53 vjeē), e mė pas brenda nė drejtim tė arkėtares e cila nuk ka pranuar tė dorėzojė paratė. Gjendja shėndetėsore e kėsaj tė fundit ėshtė paraqitur menjėherė shumė e rėndė. Ajo ėshtė dėrguar urgjentisht nė Spitalin Ushtarak por nuk ka mundur t’i mbijetojė plagėve. Viktima ėshtė identifikuar si Leonora Kaloēi, 44-45 vjeē, nėnė e dy fėmijėve.

Policia ka shkuar nė vendngjarje dhe ka nisur hetimet. Njė person qė dyshohet si autor i ngjarjes ėshtė shoqėruar nė komisariat.

Dy vite mė parė, i njėjti filial ka qenė objekt i njė tjetėr tentativė grabitjeje.

NE SPITAL S'KA SHOFER PER TRUPIN E LEONORES
Pėrveē tragjedisė pėr humbjen e tė afėrmes sė tyre, familjarėt e arkėtares sė vrarė, Leonora Kaloēi, dje janė pėrballur edhe me njė tjetėr incident qė i ka irrituar ata sė tepėrmi. Nė momentin qė trupi i sė ndjerės ėshtė nxjerrė nga urgjenca kirurgjikale e QSUT pėr tė hipur nė autoambulancė dhe dėrguar nė morg, shoferi i saj ishte larguar pėr momentin. Nė fakt, ai ėshtė vonuar pėr vetėm 1 minutė, por kaq ka mjaftuar qė familjarėt tė shfaqin sjellje agresive. Njėri prej tė afėrmve qė shoqėronte barelėn me trupin e tė ndjerės pasi i bėrtiste infermieres “ku e keni shoferin?”, ka kapur me forcė barelėn qė ndodhej nė autoambulancė, ku edhe duhej tė vendosej trupi i pajetė i Leonorės, dhe ka tentuar ta shkulė me forcė, duke bėrtitur “Shtet mizerje, shiko si e masakruan“.

(ek/im/shqiptarja.com)

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Besi Spital quhet ky? ky quhet tmerr, me ato mure te ndyra atje, edhe me ata kureshtare perreth.
avatar
Anonim
durrsaku po si mund te ket siguri kur policia mbushet me militant injorant , dhe, te paafte ? keto pra jan pasojat kriminalit , dhun ,vjedhje dhe frik.
avatar
Anonim
martini filloj te ndihet uria... ishalla nje bombe ketyre haleve qe na qeverisin, te fillojne te kene frike...
avatar
Anonim
eni Po c'dreqin ndodh me trurin e ketyre krimenelve???Per te mos folur qe ne polici jane disa militante partiak qe nuk dine as te fshijne qurrat e jo me te percjellin djenjen e sigurise tek qytetaret. Me vjen keq per personin qe ne menyre absdurde humbi jeten, ngushellime familjes. Sherim te shpejte personit qe eshte plagosur.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 27/07/2017, Viti VII - NR.175