Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
27 Prill 2012 - 14:25
Gjobat, policia: Kontrolloni
nė internet “shkeljet” nė rrugė
Faqja e sistemit tė policisė
TIRANĖ – Rėndom muajt e fundit drejtuesit e automjeteve po ndeshen me njė anomali tė re nė marrėdhėniet e tyre me policinė. Sikundėr dėshmojnė vetė qytetarėt, gjithnjė e mė shpesh po ndeshen rastet kur po rritet nė mėnyrė fiktive, sipas tyre, numri i gjobave. Qytetarėt mėsojnė pėr kėto gjoba vetėm kur bien pre e kontrolleve tė patrullave policore nė rrugė, ose kur shkojnė pėr tė paguar ndonjė gjobė pėr tė cilėn janė nė dijeni.
Sipas njė vėzhgimi tė emisionit “Fiks Fare”, ankesat sidomos nė sportelin e komisariatit rrugor tė Tiranės janė rritur ndjeshėm, pasi qytetarėt shkojnė me vullnetin e tyre tė paguajnė gjobėn pėr tė cilėn janė nė dijeni, por mėsojnė se kanė edhe 3-4 gjoba tė tjera pėr tė cilėt nuk ishin nė dijeni.

REAGON POLICIA: GJOBAT I VERIFIKONI ONLINE
Policia e Shtetit, pėr t’i ardhur nė ndihmė qytetarėve, ka bėrė tė mundur verifikimin online nga ēdo qytetar tė kundravajtjeve rrugore qė ai ka kryer gjatė pėrdorimit tė mjetit tė tij, tė cilat janė akoma tė palikujduara.
Sipas deklaratės zyrtare tė policisė sė shtetit, tė gjithė tė interesuarit mund tė klikojnė tek faqja e Policisė sė Shtetit nė internet nė adresėn www.asp.gov.al, ku nė rubrikėn “Shėrbime pėr qytetarėt” ėshtė vendosur linku “Kontroll pėr kundravajtjet rrugore”.
Duke klikuar nė kėtė link qytetari lidhet automatikisht me sistemin Elektronik tė administrimit tė kundravajtjeve rrugore- Egjoba tė Policisė sė Shtetit dhe bėn tė mundur verifikimin e detyrimeve tė pashlyera qė qytetari ka nė tė gjithė Shqipėrinė.
Kontrolli pėr verifikimin e kundravajtjeve rrugore tė palikujduara kryhet me anė tė targės sė mjetit dhe numrit tė shasisė(17-shifror), tė cilin qytetari mund ta gjejė lehtėsisht nė lejen e qarkullimit tė mjetit.
Policia e shteti u kujton qytetarėve se pagesa e kundravajtjes rrugore duhet tė bėhet brenda 5 ditėve nga dita kur merr formė tė prerė, pasi me kalimin e kėtij afati paguhet njė kamatė vonesė prej 2% nė ditė.
Ndėrkohė nė rast se pagesa e kundravajtjes rrugore do tė kryhet brenda 5 ditėve, automatikisht bėhet njė zbritje nė vlerėn e saj prej 20%.
Rinovimi i tė dhėnave nė sistem pėr pagesat e kundravajtjeve rrugore tė kryera pranė Postės Shqiptare realizohet brenda 3 ditėsh. Ndėrkohė pėr pagesat e kryera nėpėrmjet bankave, rinovimi i tė dhėnave kryhet nė momentin qė realizohet transferta nga Banka.

(aq/shqiptarja.com)

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
hamet hoxha Aa 781 fp
avatar
Anonim
hysen perse nuk hapet verfekim i gjobave apo...............
avatar
Anonim
olsi Ka fiks nje muaj qe po e provoj te shoh gjobat por asnjehere s,ka informacion. Faqja eshte e padisponueshme
avatar
Anonim
Ylli. Hoxha Shum mire ben policia qe kontrollon gjobat. Por a do ishte me mire te kontrollonin kolaudimin dhe siguracionin qe jane e para rrezik per aksident nga pagesa e kolaudimt me leke dhe makinat dalin me te meta serioze ne rruge dhe sigurimi i cili eshte i detyrushem dhe te shmang pergjegjesine nga vetja te kompania e sigurimit .
avatar
Anonim
enson ripi Desha te dia ne ca date e kam mare kete gjob se un se nuk e kam iden se nuk kam as fatur
avatar
Anonim
enson Desha te dia ne ca date e kam mare kete gjob se un se kam iden se nuk kam as fatur
avatar
Anonim
alfred ktu kontrollohem gjobat
avatar
Anonim
qytetar ky link nuk funksionon
avatar
Anonim
ermir Fatal error: Out of memory (allocated 7864320) (tried to allocate 393216 bytes) in C:\wamp\www\templates\rt_solarsentinel_j15\index.php on line 339 nuk punon linku
avatar
Anonim
nikoll palucaj audi a3 1997
avatar
Anonim
saimir ceku AA135DG KUR ME CA DA TE JAN VENE GJOBAT
avatar
Anonim
mersin spaha aa317dd
avatar
Anonim
abi ketu verifikohen gjobat???????? Fatal error: Out of memory (allocated 7864320) (tried to allocate 393216 bytes) in C:\wamp\www\templates\rt_solarsentinel_j15\index.php on line 339
avatar
Anonim
nostra keta ia fusin kot,Fatal error: out of dynamic memory in yy_create_buffer() in Unknown on line 0
avatar
Anonim
gjin kalla kky link eshte offline.
avatar
Anonim
mandi pellumb hamolli AA 774fE
avatar
Anonim
ervis hajdari mjeti seat alhambra targe mjetit aa106 fk
avatar
Anonim
Mitati Desha te dije .a lejohet pa pranin e shofert te vihen gjobat e makines .dhe kur vihen gjobat pse nuk lajmerohet personi se keni gjobe .apo menyra me e mire per te vjeluar parat .kjo nuk me duket e drejte ,flm
avatar
Anonim
Mitati Desha te dije .a lejohet pa pranin e shofert te vihen gjobat e makines .dhe kur vihen gjobat pse nuk lajmerohet personi se keni gjobe .apo menyra me e mire per te vjeluar parat .kjo nuk me duket e drejte ,flm
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 27/07/2017, Viti VII - NR.175