Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
27 Prill 2012 - 19:38
“Ėshtė e ēmendur”: E moshuara
lidhur me zinxhir prej 2 vitesh
FOTO - 1m hapėsirė 70-vjeēares
FIER - Kadrie Kalemaj, 70 vjeē, ėshtė njė grua e moshuar qė vuan nga ērregullime tė rėnda mendore. Tė afėrmit e saj kanė gjetur njė mėnyrė makabre pėr ta mbajtur nėn kontroll. Qė prej dy vjetėsh e kanė lidhur nga njėra kėmbė me njė zinxhir tė rėndė qė nuk e lejon tė largohet nga njė divan i vendosur para shtėpisė.

Ėshtė e vetmja mėnyrė qė kanė gjetur pėr tė mbajtur nė kontroll agresivitetin e saj. Ndėrkohė Kadrija ka vetėm 1 metėr hapėsirė pėr tė lėvizur, aq sa gjatėsia e zinxhirit qė e mban tė lidhur. Kėto pamje tė siguruara nga Shqiptarja.com tregojnė kushtet e tmerrshme nė tė cilat ėshtė e detyruar tė kalojė pleqėrinė kjo grua.

E moshuara ėshtė nga romėt e Fierit dhe tė afėrmit tregojnė se kanė kėrkuar ndihmė ngja spitali psikiatrik i Vlorės, por ata nuk e kanė marrė pėrsipėr. “Jam i detyruar tė bėj njė gjė tė tillė. Askush nuk mė ndihmon”, thotė bashkėshorti i saj Sinani.

grua zinxhire fier kadrie kalemaj

(ek/im/shqiptarja.com)

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
[email protected] Po me vjen keq per zonje qe po vuane nga kjo smundje qe ndoshta per moshen qe ka nuk sherohet por per familjarve te saj e kuptoj qe kane te veshtire qe te kujdesen ne menyre dinjitoze per kete qenje njerzore por ktu munde te fajsohet mentaliteti i jone ndaje te smurve mendore qe ne me nje fjale i qujme te qmendure pa dite mire pse vuane njeriu ,por shteti duhet te kujteset per te ardhura me te mdha per njerzit ne nevoj e te ken kujdestare po edhe famijale por me pages se edhe ai dueht jetoj
avatar
Anonim
Enkeleda Pėr fat tė keq ky nuk ėshtė rasti i parė qė dėgjojmė qė ka njerėz me probleme mendore qė lidhen nga tė afėrmit e tyre, por kjo nuk do tė thotė qė duhet tė mėsohemi me kėtė fakt e aq mė pak tė na duket e drejtė.... Raste tė tilla nuk duhet tė ekzistojnė. Tė gjithė kanė tė drejtė tė kenė kushtet minimale e asnjeri nuk ka tė drejtė tė privojė dikė nga lirija, qoftė ky edhe i sėmurė.... institucionet duhet tė pėrgjigjen pėr njerėz tė tillė....
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15