[VIP&SPEKTAKEL]

VIP & SPEKTAKEL
13 Dhjetor 2011 - 21:35
Ja piktura e Kodrės
qė bleu Hetem Ramadani
Javėn e shkuar shqiptarja.com publikoi lajmin mbi ankandin e zhvilluar nga fondacioni Fėmijėt Shqiptarė me presidente zonjėn Liri Berisha, ku njė pikturė e Ibrahim Kodrės u ble nga biznesmeni i njohur Hetem Ramadani kundrejt njė shumė prej 140 mijė eurosh.

Pas njė investigimi tė kujdeshėm, mė nė fund shqiptarja.com po publikon edhe pikturėn e Ibrahim Kodrės, e cila duket se ja vlen aq sa u shit.

Hetem Ramadani ėshtė njė koleksionist i mirėfilltė i veprave tė artit dhe shpesh ai nuk kursehet pėr tė marrė nė pronėsi vepra tė ndryshme, pavarėsisht kostos sė tyre financiare. Ndoshta kjo pikturė e Kodrės do tė jetė xhevahiri i koleksionit tė tij personal.