[VIP&SPEKTAKEL]

Televizion
01 Mars 2012 - 09:34
Franēeska BB5: “Djemve ju caktoj
 nga njė rol tė veēantė”
Të tjera rreth shkrimit
Liam e Franēeska qėndrojnė nė tualet duke bėrė punėt e para tė mėngjesit, ku Franēeska i kėrkon Liamit qė t’i bėjė njė ēaj mė vonė, por Liam i thotė t’i bėjė Ermalit kėtė kėrkesė. Franēeska shprehet se i ka ndarė punėt pėr djemtė, Ermalin e ka vėtėm pėr tė fjetur gjumė, ndėrsa tė tjerėve do t’u caktojė detyra tė tjera. Liam thotė: “Qenke e zgjuar ti”, e Franēeska shton se Ermali tashmė e ka njė pozicion (tė flerė me tė), kėshtu qė i takon dikujt tjetėr t’ia bėjė ēajin. Mė pas, tė gjithė banorėt mblidhen nė kopėsht duke pirė kafenė e mėngjesit e duke biseduar nė rrezet e diellit. Genta e Klaudja flasin pėr qendrat estetike dhe Erioni ndėrhyn nė bisedė, duke i premtuar Gentės se kur tė dalin nga shtėpia e BB, do t’a ēojė tek njė mikja e tij, qė tė bėjė tė gjithė trajtimet e madje do t’ia paguajė ai.

FRANCESKA FLIRTON ME LIAMIN

Liami e pyet Franēeskėn nėse ka tė dashur jashtė shtėpisė dhe ajo mohon qė tė ketė. “Kur e ke lėnė, dy javė para se tė hyje kėtu?”, i thotė duke qeshur Liami. “Nuk kam pasur asnjėherė”, pėrgjigjet Franēeska dhe qesh. “Femrat gjithmonė tėrhiqen mė tepėr nga ‘maskarenjtė’”, shprehet Franēeska, e cila i bėn tė dy djemtė tė shikojnė nga njėri-tjetri. “Edukatėn nuk e vlerėson njeri; femra do atė qė tallet me tė”, vazhdon tė thotė Franēeska. Flori ia sqaron, duke i thėnė se ka dy lloj femrash. Pastaj ai devijon, duke ia bėrė me shenjė Liamit dhe thotė se femrat e kėqija lidhen me djemtė e mire dhe anasjelltas. “Pse s’thua qė u dashka tė lidhem me ty unė!”, shprehet Franēeska, ndėrsa djemtė qeshin. Liami thotė se i flihet dhe po mendon qė tė shkojė nė krevat, ndėrsa Franēeska vazhdon me “ngacmimet’ e saj, duke i thėnė: ”Mė prit”. Franēeska thotė se ka vėnė re qė Liami e do shumė si shoqe, por ai ia kthen, duke i thėnė se nuk e shikon si asgjė mė shumė se njė banore tė shtėpisė, qė nuk ka as njė javė qė e njeh. “Mė vonė do tė kesh synime pėr mua”, shprehet Franēeska, por Liami e mohon tė jetė e vėrtetė. “Ti e di qė unė ty s’dua tė tė nominoj”, shprehet ajo, duke ndryshuar herė pas here temė. “Mė ndihmon nėse e bėn”, thotė Liami. E mė pas flasin pėr avantazhet e tė qenit i nominuar.(xh/shqiptarja.com)