Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
18 Nentor 2015 - 20:57
​Basha: 3150 kg drogë në dy ditë
duhet pastruar Shqipëria nga droga
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një status në Facebook shkruan se, policia italiane në dy ditët e fundit ka kapur 3150 kg drogë të nisur nga portet shqiptare. Basha e lidh trafikun e drogës me zyrtarë të qeverisë duke thënë se, është emergjente pastrimi i Shqipërisë nga droga, trafikantët dhe kumbarët e tyre në qeveri.
 
Statusi i Bashës:
 
Policia italiane ka njoftuar kapjen e 3150 kg droge ne dy ditet e fundit, droge e grumbulluar, e paketuar, e ngarkuar dhe e transportuar nga portet e Durresit e te Vlores. Ky eshte shteti i Edi Rames. Njerezit revoltohen per kete vale droge e gelim te trafikanteve, kumbaret ne qeveri shqetesohen qe ngarkesa prej dhjetra milione eurosh u kap. Eshte emergjence pastrimi i Shqiperise nga droga, trafikantet dhe kumbaret e tyre ne qeveri.

Redaksia Online
(f.s/shqiptarja.com)

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65