Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:57 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 09:48 | përditesuar në 09:51
​Miratimi i qeverisë, PD: Shumicë
pa dhunë, por me para e hashash
Pas miratimit të programit dhe qeverisë “Rama 2” deputeti i PD,Gent Strazimiri shkruan se kjo është hera e parë që nga 1941 që marrin shumicë absolute pa dhunë, por me para dhe me hashash.
 
Nuk ka parlament më anti-komunist se ai i drejtuar nga Gramoz Ruçi dhe qeveri më anti-komuniste se kjo qeveria "Çarçani 2" e përbërë nga pjellat e Sigurimit dhe Byrosë Politike të KQ të PPSH dhe e drejtuar nga Tao Tao!
 
Thotë edhe se kështu e do populli...
 
P.S ne fakt është hera e parë që nga 1941 që marrin shumicë absolute pa dhunë... me para, me hashash, por butësisht dhe pa dhunë! Këtë celebrojnë sot
’ thotë ai.
 
Qeveria dhe programi u miratuan me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në mëngjes në Kuvend. 


Redaksia Shqiptarja.com

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Korabi O STRAZIMIR idioti na thua per koken tende nga je.Qe je trim e di mire se te kam pare kur shkove bashke me trimat e tu per te prishu kendin e lojerave te femijeve tek liqeni me nje kobure te madhe ne brez.Koburen me leje e kishe? Kush ta kish dhene Saliu, Luli apo ai sakati qe qe president Ishe me te vertet trim. Sakati te dekoroj? Tij ste punon truri por asgje. Dhe gomari ka tru me teper se ti mor idiot.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/10/2017, Viti VII - NR.247