Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
20 Korrik 2017 - 00:01 | përditesuar në 01:39
​Studioi jashtė, vajza e ish-ministres
fillon punė aty ku qarkullon leku
Pas studimeve jashtė Shqipėrisė, vajza e vetme e ish-ministres sė Arsimit, Lindita Nikolla, Livia, ka nisur punėn si Specialiste nė Departamentin e Stabilitetit Financiar nė Bankėn e Shqipėrisė.

Tė dhėnat janė publikuar nė raportet e deklarimit tė pasurisė tė ish-ministres Nikolla nga Open Data, ku Livia tashmė ka edhe njė pagė prej 886 056 lekė.

Nė deklaratėn e pasurisė sė Nikollės sė bashku me bashkėshortin tė ardhurat janė modeste, ku ajo ka  patur vetėm rrogėn e saj dhe atė tė bashkėshortit, Ligor Nikolla.

Ligor Nikolla ka punuar si Dekan me pagėn 1 224 744 lekė, nga mėsimdhėnia nė Universitetin e Strugės, ka pėrfituar  4 428 euro si dhe honorare si anėtar i senatit tė UPT dhe kryetar i Kėshillit tė Fakultetit tė Inxhinierisė Matematike dhe Inxhinierisė Fizike, 436 105 lekė.

livia Nikolla

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Emigranti Nuk jam kundra qe e bija ka filuar pune sepse na qenka ekselente,por mua me vjen keq per ata qindra studente ekselente qe kan studiuar ne europe dhe jan bij dhe bija emigrantesh dhe kur kthehen ne atdhe nuk gjejne pune as mesuese po nuk paguajten apo nqs nuk i kan prinderit me pushtet.Per kete me vjen keq.
avatar
Anonim
Mandi E kam patur ne shkolle dhe vertet ka qene nje nder studentet me te mira qe kishte shqiperia, keshtu qe mos flisni para kohe dhe pa I ditur gjerat mire. Ka qene nxenese shembullore nga te gjitha anet, edhe nga sjellja edhe nga studimet.
avatar
Anonim
Tiran O sa studenta te shkelqyer ka shqiperia por qendrojn jasht se ktu si fryn kush. Pastaj si ka mundesi qe gjithe femijet e politikes punojne ne banke te shqiperis? Rri ne emigracion shoku
avatar
Anonim
3x Pikerisht! Une kam perfunduar Doktoraturen per Ekonometri Financiare jashte shtetit dhe aktualisht punoj te Moody’s. Doja te kthehesha ne Shqiperi qe te jem afer prinderve dhe te Banka e Shqiperise nuk me kthejne as pergjigje per aplikimin per pune. Te gjitha vendet jane te zena nga te afermit e politikaneve. :(
avatar
Anonim
Denim me vdekje Po ne te tjeret qe kemi studiuar jashte pse nuk po gjejme dot direkt nje pune si kjo vajza e te korruptuares.ah po ketu duhet 6 muaj kryeministri i filipineve duterte ta fute kete vend ne binare.
avatar
Anonim
Landi Mire qe nuk keni nga pese a gjashte femije ju politikberesit e shqiperise se nuk do kishte me vende pune per njerezit e tjere Eshte bere banka e shqiperise si parking per grate motrat vellezerit dhe femijet e politikaneve kaq te zote jane Bejini kontrata afatgjata se do na i marrin shtetet fqinje
avatar
Anonim
pronari // po e meriton pse jo ,por kam frike se.......
avatar
Anonim
Londra Po me keto rroga modeste per prinderit, si ka mundur ta financojne per studime jashte kur kosto eshte shume here me e madhe
avatar
Anonim
L.S.I KJO ESHTE TEPSIJA E RILINDJES DHE JO E JONA
avatar
Anonim
vala Cfare perben lajm ketu, qe te punosh specialiste ne Banken e Shqiperise. Dicka normale, po te kishte pozicion drejtoreshe do ishte per tu komentuar.
avatar
Anonim
sali se mos e ve njeri te lista te 101-ten e rames se kjo e ka merituar, dhe del gjatovina ben interesantin pastaj pushon nga puna drejtorin e aluiznit vetem se i do trapi, po ik ore...
avatar
Anonim
tirane prandaj jane te mira revolucionet se e pastrojne sistemin qe i vjen era mut. rropatesh per pune nuk gjen . kta si me tapi punen
avatar
Anonim
Emigranti 100% dakort. Mund te shtoj qe do me pelqente metoda "Luigji 14"
avatar
Anonim
Sadik Vagabondi Nje metode e "mprehte" kjo e fundit.
avatar
Anonim
OptimusPrime Normale skishte si tė ndodhte ndryshe...
avatar
Anonim
Fukarenjte Se shpejti do te dale libri I ri origjina e korrupsionit dhe femijet
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/10/2017, Viti VII - NR.247