Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:17 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 15:08 | përditesuar në 15:12
78 deputetėt qė votuan pėr “Rama 2”
kush mungoi dhe si votoi Sali Berisha
Report Tv ka zbardhur procesverbalin e votimit tė qeverisė sė re dhe programit nė Kuvend sot nė mėngjes.
 
Nė Kuvend ishin tė pranishėm 136 deputetė, votuan 129, nga tė cilėt qeveria dhe programi u miratuan me 78 vota pro dhe 51 ishin kundėr.
 
Pėrpos 74 votave tė veta, PS mori edhe 3 tė PDIU, Bujar Muēa, Reme Lala dhe Aqif Rakipi dhe i PSD, Tom Doshi.
 
Ndėrsa, pavarėsisht se ishin nė sallė nuk morėn pjesė nė votim, Sali Berisha, Klevis Balliu, Xhemal Gjunkshi, Dashamir Shehi, Lorenc Luka, Tritan Shehu dhe Andor Frrokaj.
 
Nė seancė munguan 4 deputetė, Agron Ēela, Lefter Koka, Vangjel Tavo dhe Eduard Halimi.


Procesverbali i votimit sot nė Kuvenddy.b/shqiptarja.com

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/10/2017, Viti VII - NR.247