Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Janar 2018 - 18:06 | përditesuar në 19:24
Arta Marku takim me 'EURALIUS':
Tė bėhet sa mė shpejt Vetingu
Marku-qytetarėve: Denonconi korrupsionin
Prokurorja e Pėrgjithshme, Arta Marku zhvilloi njė takim me pėrfaqėsues tė misionit “EURALIUS”.  Temė e bisedimeve ishte ecja pėrpara me zbatimin e reformės nė Drejtėsi si dhe procesin e “Vetting”-ut.

Arta Marku theksoi rėndėsinė qė ka pėrshpejtimi i “Vetting”-ut, ligji pėr rivlerėsimin e figurės sė prokurorėve dhe gjyqtarėve pėr sistemin e drejtėsisė. Gjithashtu u theksua nevoja pėr forcimin e integritetit tė prokurorėve dhe gjyqtarėve nė luftėn kundėr veprimtarive kriminale, krimit tė organizuar dhe trafiqeve.

Bashkėbiseduesit theksuan njėkohėsisht rėndėsinė e bashkėpunimit dhe ndihmės sė ndėrsjellė. Marku garantoi mbėshtetje pakufi qė reforma nė Drejtėsi nė Shqipėri tė realizohet shpejt dhe me efikasitet.

d.b/shqiptarja.com

15 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tani Denonconi korrupsionin u kerkohet qytetareve. Po hapni nje per nje vendimet e gjykatave dhe do gjeni vendime qe te kallin daten dhe merrni masa. Eshte fare e thjeshte po nuk doni
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65