Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
26 Korrik 2013 - 15:39
Berisha bėn thirrje: Pėrpara
kundėr revanshit tė Ramės
Harito pyet Berishėn: Fshesare apo...?
TIRANĖ –  Kryeministri Berisha i ka bėrė thirrje demokratėve sot, tė kundėrshtojnė revanshin dhe mashtrimin e kreut tė PS-sė, Edi Rama. Berisha pėrdor fjalėn “pėrpara” pėr tė kundėrshtuar atė qė ai e ka konsideruar “revansh anti-kushtetues” dhe kėtu ka futur, shpalljen e tij si Kryeministėr i zgjedhur dhe deklarimin e qeverisė sė vendit si qeveri “kujdestare”.
 
Pasditen e sotme ai e publikoi komentin e tij nė profilin zyrtar nė Fb, tė cilit nuk i ėshtė ndarė mė qė nga dita e votimit.
 
“Revansh, urrejtje dhe mashtrim ėshtė muaji i parė i piktorit tė dėshtuar Kryeministėr,”- shprehet Berisha. – “Kaloi mbi nje muaj nga dita qė piktori i dėshtuar Edi Rama ngriti zyrėn e tij tė Kryeministrit tė zgjedhur nė selinė “mavi”.


Veprimtaria njėmujore e Kryeministrit tė zgjedhur mund tė pėrmblidhet nė sa vijon: Mohim i premtimeve anti-globaliste me tė cilat mori votėn; revansh anti-kushtetues shpallja e vetes Kryeministėr i zgjedhur dhe deklarimi i qeverisė sė vendit si qeveri kujdestare apo qeveri nė detyrė dhe mandat 4.3 vjet pėr vete; revansh anti-kushtetues ndaj institucioneve kushtetuese, Presidencės, Prokurorisė, KLD-sė, pushtetit gjyqėsor; revansh anti-shtet ndaj administratės publike - hapja e tenderit pėr fshesėn nė administratėn publike dhe vendosja si kryefshesare e kushurirės Koleka; paraqitja e njė kabineti shumė mė tė madh nė portofole se sa vende, 20 apo 30 herė mė tė mėdha se Shqipėria; pėrpjekje pėr tė bllokuar me ēdo kusht transparencėn e mandateve tė droges dhe krimit.”

Dhe nė pėrfundim, Kryeministri lėshon thirrjen: “Ky ėshtė ndryshim, por jo ai pėr tė cilin votuan shqiptarėt, por ai qė solli piktori i dėshtuar nė muajin e tij tė parė. Pėrpara kundėr revanshit dhe mashtrimit!”

Redaksia online
(ar.sh/shqiptarja.com)

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tirana Sali ti do besh zhurme se ke shume probleme hapur jo se te plasi per Partin Demokratike,por nuk i ha njeri.
avatar
Anonim
Salvator I bej "thirrje " z. Edi, qe maloket e Sales t'i testoj me provimin e bicikletes me 2 rrota. Te gjithe rrotat do te ngelin, se asnje malok " Hajde dru me pre ", e garantoj Kryeministrin qe nuk di t'i japi bicikletes me ne krye Sali Shabon Qosja. Toca
avatar
Anonim
Ceēua me bixhak Kafshet tredhen nga hallatet. Por ky kafsha jone Sali, duhet tredhur nga mente qe te shpetojme. Nga hallatet nuk e shoh te nevojshme, per shkak te moshes.
avatar
Anonim
AnonimTR Ah sikur fjalet e tua te ishin te verteta o shpellar. Edi Rama eshte frikacak dhe do ndjeke rrugen e Nanos.Do te amnistoje te gjithe politikanet kriminele me ne krye ty.
avatar
Anonim
mr gimmy Malok i keq, se sa rrin tu sha te tjeretn na trego nje her sa lek ke vjedh dhe ku i ke lan.
avatar
Anonim
toni Ty gropen do ta beje vete basha dhe po sra beri do jete ne opozite gjithe jeten. Persa i perket arrestimit tend eshte shume me kollaj tani qe sje kryetar i pd. Mandati deputetit hiqet kollaj. Duro dhe pak .
avatar
Anonim
Georges I the Edi Rames qe nuk do te behesh ne jete Kryeminister, jo vetem qe u be por te hoqi ty si kryeminister, kryetar PD dhe le te shome c'do te beje me pas...kam qejf te shoh sa mellef do zbrazesh akoma mor trim !
avatar
Anonim
P.D. Kur ka goje dhe flet krimineli,si nuk hapet toka ta perpije.Kjo eshte partia demokratike
avatar
Anonim
tim po cfare revanshi mor hipokrit ti je ende kryeminister mor malok i pagdhendur prit sa te marr detyren Rama se do ta kesh zyren tek 313 per njerzit e ndershem dhe demokrat me qene ska pse hiqen nga puna. mos ja varni torben pleheres ec aty drejt zhvillimit
avatar
Anonim
VJOSA Plakushi eshte pa dhembe tani,le te lehi sa te doje,se ham...........do te bej deri sa te ....
avatar
Anonim
Bani Kesaj plere duhet ti mbyllet goja vetem po e futen ne burg.Rama kete duhet te mendoje dite e nate,se po e la jashte e piu e zeza dhe ate!
avatar
Anonim
mark.uk marrezite e ketij skizofreni nuk paskan te mbaruar po ikore kafshe serbe akoma po kundermon me grafat e fundit,RAMA e ben shume mire qe nuk komenton psikozat e ketij funderrine cmendore funderrine serbe druzhe hesapi e cpret nga ky ...
avatar
Anonim
mira Me e keqja eshte se po e zevendeson veten me nje moster tjeter, me kriminel se veten, me hajdut se veten , Lul Berishen (Basha)
avatar
Anonim
dejvis muka po prap ti? s te vjen turp o njeri?zhduku na le te qete o njeri i shpif
avatar
Anonim
MARKO O fytyre e krimit. O gjakpires, prape ti? Sombioza e prapesive.O kellire, populli te nxorri me vote si nje jashtqitje. Cfar kerkon ti gjak? Je mesuar o vampir. Po mire te kane shkruar disa komentues keto dite. Ushqim per korbat do te jesh.
avatar
Anonim
Ai Ti je i semur edhe kete here me luft do zbresesh nga kali.
avatar
Anonim
Koli Lidheni kete njeri njeri o njerez se eshte gjeja me e mire qe do te beni . Ky njeri neqoftese do te quhet i tille eshte me shume i rezikshem ne opozite se ne pozite. Neqoftese ne pozite beri shume te keqia duke vrare shitur dhe vjedhur tani mudn te shkatroje cdo gje te mire edhe kur humbet bindshem ai nuk iken edhe kur eshte i ikur ai eshte atje per te shkatruar cdo gje I takon demokrateve ta bejne kete Patozi hodhi nje hap merni lopatat ju te tjeret dhe hidhni nga nje lopat dhe ne kete var.
avatar
Anonim
Shkodrani O KRY BABUNE O KOMUNIST TRADHTAR DHE SPIUN I SERBIS DHE GREQIS CFAR DON MA TANI POPULLI TA KA BA VORRIN TY TANI SE VETEM PER BURG JE TI DHE SEKUESTRIME PASURIVE TE "" TUAJA "" SE JA VJEDHE POPULLIT JU UROJ SA MA SHPEJT NE BURG
avatar
Anonim
Sali Talibani Filloi Talibani Sali te jape urdherat e tij prej Talibani. Po kete rradhe eshte ndryshe. Ka ēeēua biēak.
avatar
Anonim
ariana A mund ta bojkotoni kete goje mut. Kete plak rrugac, te babzitur, genjeshtar ne pakufi dhe pa pike morali. Jepini stehim ne nje shtepi pleqesh ne koseve ketij karabushi..............ike plaku mere ike........por e mjerove shoqerine tone........
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15