Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 11:55
Berisha ‘shpërthen’ ndaj Ruçit:
Po shkatërron Kuvendin
Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur me tone të ashpra jashtë dyerve të Kuvendit, pas ndërprerjes së seancës plenare, e cila u shoqërua me tensione të forta, ku u përjashtua deputeti i PD, Flamur Noka.

Berisha akuzoi ashpër kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, duke thënë se ka marrë përsipër një mision, shkatërrimin përfundimtar të institucionit qendror të demokracisë, Parlamenti. Sipas tij, të drejtën e procedurës e shkel vetëm një njeri, ai që do të shkatërrojë Parlamentin.

“Ka marrë përsipër një mision, shkatërrimin përfundimtar të institucionit qendror te demokracisë, që është parlamenti. Të drejtën e procedurës e shkel vetëm ai që do të shkatërrojë parlamentin, këta kanë frikë dhe nga parlamenti por të jenë të sigurt që çmimin më të madh do ta paguajnë ata vetë. S’ka ndodhur kurrë në histori që në mënyrë të kaq të vendosur të mos respektohet e drejta e fjalës për procedurë si sot. Problemi është se kemi të bëjmë me mohimin e të drejtës së fjalës për procedurë", tha Berisha. 

Redaksia Online
D.Ç./Shqiptarja.com

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Plaku Dhe kush flete,dhunuesi i pa skrupullt i demokracise,shketeruesi i ekonomise shqipetare,personi qe veshi me te zeza me qindra nena dhe mbolli vellavrasjen ne Shqiperi.....
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/11/2017, VITI VII- NR.278