Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:42 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Tetor 2017 - 20:13 | përditesuar në 22:54
Byroja e Kuvendit ka pėrjashtuar depuptetin e Partisė Demokratike, Flamur Noka me 10 ditė nga punimet e Kuvendit. Kanė qenė pesė vota tė maxhorancės tė cilat kanė shkuar pėr ndėshkimin e Nokės, ndėrsa tre vota nga radhėt e opozitės, kanė qenė kundėr. Kundėr pėrjashtimit tė Nokės ka votuar edhe deputeti i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, Viktor Tushaj. 

Pas mbledhjes sė Byrosė, nėnkryetari i Kuvendit, Edi Paloka e cilėsoi akt skanadaloz tė skenuar nga kryeministri. Po ashtu, Paloka theksoi se askush nuk ia mbyll gojėn opozitės dhe se ata do tė marrin masa. “Largimi i z. Noka ėshtė njė akt skandaloz nga kryeministri. E ka pranuar edhe para jush qė flet si rrugaē nga karrigia. Por Byroja nuk e dinte. Nuk e dėnoi, por dėnoi deputetin e PD-sė. Gramoz Ruēi nuk po bėn gjė tjetėr por zbaton urdhrat e Edi Ramės. Ky ėshtė rasti i tretė. Nė mėnyrė cinike na u tha keni tė drejtė tė bėni njė peticion mosbesimi ndaj kryetarit”, u shpreh Paloka.

Mė tej deputeti i opozitės theksoi se askush nuk ia mbyll gojėn opozitės. “Nė njė parlament ku votohet pėr shkeljen e ligjit ne do tė marrim masat tona. T’a harrojnė se do i mbyllin gojėn opozitės ne do tė marrim masat tona. Nėse vazhdohet kėshtu masat do tė jenė tė rėnda”, pėrfundoi Paloka.

Ndėrkohė, Byroja ka rrėzuar kėrkesėn e PD dhe LSI pėr pėrjashtimin e kryeministrit Edi Rama pėr fyerje ndaj ish-kryetarit tė PD dhe njėherazi ish-kryeministrit Sali Berisha. Opozita protestoi edhe gjatė seancės sė Kuvendit duke kėrkuar ndėshkimin e Ramės, ēka solli edhe tensione nė Kuvend, deri nė ndėrprerjen e punimeve, pėr tė rinisur tė premten nė orėn 08:30. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Era Nuk e kuptoje largimin e vetem te Flamur Nokes nga parlamenti per 10 dite? Kur nje person si kryeministri e pranon me gojen e vete qe nga shpirti i tije i dalin fiale e ofendoi nje deputate te opozites. Dhe me bene pershtypje nje person si kryetari i parlamentit nuk mer masa edhe per kete person. Qe kryetari e mbane postin si njeri qe respeton kuvendin. Jame plotesisht dakord me pesullimin e deputetit Flamur ndoka, po nuk jame dakord me kryetarin e ppsh , duhet te pesulloje edhe ate pranon fain
avatar
Anonim
Demokrati tiranas Pty fare e keqe ,malok i trashe kriminel ky eshte flamur noka .Vete shkaterimtare dhe as gje tjeter .Pty fare e lige pjelle bushtre .Harram shkolla qe ke mare .
avatar
Anonim
Blenard Ptu rac e keqe na felliqet gjakun ptu ptu rac e keqe sdi cte them arestoheni ky esht demokrat bo bo bo ku jetoim
avatar
Anonim
Bon xhovi Nuk eshte e vertet qe perjashtohet,qeni ti hiqet edhe rroga.Pastaj ai ben pushim dhe ka mundesi mer edhe djeta.Lodhen shum keta maskarenj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 21/02/2018, VITI VIII- NR.41