Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:36 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Janar 2018 - 19:47 | përditesuar në 19:51
Juncker: T'i sigurohet perspektivė
evropiane Ballkanit Perėndimor
Prioritetet e Presidencės bullgare
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker nga Bullgaria ka bėrė thirrje pėr anėtarėsim nė BE tė Ballkanit Perėndimor. Juncker ka deklaruar se pa njė perspektivė tė qartė evropiane, ka njė rrezik potencial qė nė rajon mund rikthehen konfliktet, prandaj kėrkon vėmendje nga BE.

Ėshtė jashtėzakonisht e rėndėsishme tė sigurohet qė Ballkani Perėndimor tė marrė dhe tė konfirmohet edhe njė herė njė perspektivė e qartė evropiane.  Ka rrezik qė nė kėtė rajon shumė tė komplikuar tė Evropės mund tė shohim ngjarje qė do t’i kthenin gjėrat nė fillim tė viteve ’90 tė shekullit tė kaluar.

Natyrisht se ne nuk duam qė kjo tė pėrsėritet
”, tha Juncker nė Sofje, nė njė konferencė tė pėrbashkėt me kryeministrin e Bullgarisė, Bojko Borisov.

d.b/shqiptarja.com

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Lolo Ik ore pyk se eshte 2018 dhe jo 90,
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16