Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 19:36
Kuvendi mblidhet sërish nesër
për përbërjen e komisioneve
Kuvendi do rimblidhet sërish nesër në orën 11:00, por këtë herë për miratimin e përbërjes së komisioneve të përhershme parlamentare.
 
Vendimi u mori sot nga Konferenca e kryetarëve gjatë mbledhjes së pasdites nën drejtimin e kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.
 
Në seancën e së enjtes do të votohen kryetarët e Komisioneve dhe përbërja e tyre.
 
Ndërkohë po të enjten pritet që Partia Socialiste të mbledhë Kryesinë, për të përcaktuar emrat që do të drejtojnë 5 komisione parlamentare nga 8 që janë gjithsej.
 
Nga kampi i opozitës duket se ka akord. Partia Demokratike do të drejtojë 2 nga 3 komisionet parlamentare që i takojnë opozitës, duke i lënë Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryesimin e Komisionit të Shëndetësisë. 
 
Kështu, PD do drejtojë komisionin e Medias dhe Integrimit me kryetar Albana Vokshin dhe Genc Pollon. Ndërsa LSI atë të Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale me Petrit Vasilin drejtues.
 
Përveç emrave të kryetarëve, pritet që partitë politike të kenë gati nesër në seancë edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
'45 minuta', ngėrēi pėr Plotfuqinė Milo:Rama-Meta tė takohen si burra
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 20/02/2018, VITI VIII- NR.40