Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Korrik 2017 - 19:40 | përditesuar në 20:11
Lista e zezë e Ramës, dhëndri i
Berishës: Duhet të përballemi
Publikimi i listës së zezë nga Rama ka sjellë reagime të shumta kundër tij. Mes tyre edhe dhëndri i Sali Berishës.
 
Jamarbër Malltezi ka reaguar duke veçuar emrin e doktorit Mentor Petrelës. Ai shprehet se, jo sepse e ka ai kushëri, por doktor Petrela është një njeri i jashtëzakonshëm, që duhet të përballet me pisllëkun që ka përfshirë tepsinë.
 
Bazuar në mbi 3 mijë denoncime online, kryeministri Edi Rama publikoi sot një raport në faqen e tij në Facebook me 100 zyrtarët që kanë abuzuar në administratën e shtetit.
 
Sipas tij, 70 zyrtarë i përkasin qeverisjes vendore e qendrore, ndërsa 30 sistemit të drejtësisë.

Statusi i plotë
Trishtim dhe perbuzje per perbaltjen e Prof. Petreles
 
Po shoh fake neës te prodhuara nga kuzhina e Rama-Fuges qe ne perpjekje per te shpetuar te korruptuarin me 200 milione euro te fshehura duan te shperndajne tymnaje me alla drejtesi popullore.
 
Kjo dreqtesia popullore ne duart e nje satrapi na kandisi jashte botes te civilizuar, pa shtet ligjor e qe i vuajme pasojat edhe sot.
 
Nga lista qe shajne njoh vec 2 persona, ndaj nuk diskutoj dot per listen.
 
POR per Prof. Mentor Petrelen qe e njoh vete dhe kam pasur rast te shoh konsideratat e profesoreve te huaj per te, e gjej te turpshem veprimin e Edi Rames.
 
Kam gezim kur takoj Prof. Petrelen (jo vetem pse e kam kusheri te larget pasi gjithkush ka edhe kusherinj te afert me te cilet nuk shkon) pasi e cmoj pamase si njeri jashtezakonisht te kulturuar, si profesionist dhe si mjek.
 
Mjeke dhe njerez si Prof. Petrela i gjen vec me gishtat e dores ne Shqiperi.
 
Ka me dhjetera mjeke te shkelqyer qe per fat te keq iken te zhgenjyer nga kushtet e veshtira, nga mos vleresimi, nga bllokimi qe ju be, por Prof. Petrela zgjodhi te qendroje ne Shqiperi dhe te perballet me keto veshtiresi por edhe me pisllekun qe na rrethon dhe duan tia mveshin kujtdo qe nuk zbret ne nivelin e ëise dhe vulgut te nxitur nga edvini.
 
Doktor Menti, mos u merzit. Na ka rene te jetojme ne kete vend POR te mos pranojme vulgun, te perballemi dhe te mbajme koken drejt dhe duhet tia dalim qofte per dinjitetin tone, por edhe per te miren e vendit. (If you can keep your head ëhen all about you are losing theirs and blaming it on you…)

 
 
 dy.b/shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Struga Te folshe per Dr.Halim Kosoven ja vlente, po jo per Mentin petrelen ket qe prish skanerat e spitali dhe i con te klinika vet pacienten.
avatar
Anonim
drejtesia Petrela !Po ky eshte hajduti dhe fallsifikatori me i keq ne shqileri, me i korruptuari dhe ka pas raste qe ka marre para me thes dhe nuk ka bete punen. Me korupsion vjedhi shtetit mbi 10 ha (hektare) toke ku mbi kte jane ndertuar mbk 100 000m2 ndertim dhe ti legen ke surfat e ftyre te flasish o pleh.Shume shpejte do te vije rradha edhe ty o fundrine.
avatar
Anonim
dr doktor petrelenune e kam mik familje. por ai per cdo operacion merr para. Edhe te afermve te miqve te tij u merr para por me skonto. Kusheriri im i ka dhene 2 mije euro. keshtu qe lerini keto pallavra. eshte profesionist i zoti po eshte i korruptuar
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63