Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 12 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 03:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
16 Shkurt 2018 - 18:32 | përditesuar në 19:48
Llallės i ndalohet hyrja, Vasili:
SHBA tė tregojė cilin ka mbrojtur?
Kryetari i grupit tė LSI, Petrit Vasili i ftuar nė edicionin qendror tė lajmeve nė Report Tv kėrkoi nga SHBA qė ēėshtja e Adriatik Llallės tė zbardhet sa mė shpejt pėr tė mėsuar se cila ka qenė arsyeja konkrete qė i ėshtė ndaluar hyrja. Ai tha se nėse ka njė akuzė pėr korrupsion ndaj Llallės, tė zbardhet se cilin ka mbrojtur ish-kryeprokurori.

Zbardhja e ēėshtjes ėshtė me rėndėsi dhe jo hyn apo nuk hyn Llalla nė SHBA. Presim me padurim se cili ka qenė argumenti. Nėse ka qenė akuzė pėr korrupsion, pėr cfarė ėshtė korruptuar dhe cilin ka mbrojtur? Ndonjė trafikant, njeri politik apo cfarė? Ėshtė hedhur njė hap me rėndėsi, por do tė marrė formė kur tė bėhen publike. Shpresoj qė do tė jenė publike” tha ai.

Ambasada duhet tė japė shpjegim? “Jemi tė interesuar tė gjithė. Sot dimė qė i ėshtė refuzuar viza nga ambasada kėtu, por nė rast se bėhet fjalė pėr korrupsion, ka interes mė tė madh se cfarė ka qenė shkak i korrupsionit dhe cilin ka mbrojtur?. Ne mbėshtesim, personalisht tė gjithė presim se cilat janė veprat konkrete” deklaroi ai.

Vasili shpreh se tėrheqja e Vasilit nga sistemi i drejtėsisė nuk ėshtė diēka e re, pasi nuk ėshtė hera e parė qė ndodh. “Nuk ėshtė rasti i vetėm ai i Llallės, ka shumė raste tė tjera, edhe pėrpara tij ka pasur raste. Nuk merrem me argumentet e shumicės”. Deklaratat e shumicės se shpallja ‘non grata’ e Llallės nga SHBA ėshtė nisja e Vettingut, Vasili i cilėson si spekulime. “Kjo nuk ka lidhje, ėshtė spekulim, pasi cėshtja e Llallės ka lindur para se tė niste Vettingu”.

d.b/shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Petrua Ku e ke Monen? Apo eshte e dehur nga Shen Valentini? Vazhdoni mbrohuni bashke me Llallen se bashke do perfundoni be mendere
avatar
Anonim
Petrua Ku e ke Monen? Apo eshte e dehur nga Shen Valentini? Vazhdoni mbrohuni bashke me Llallen se bashke do perfundoni be mendere
avatar
Anonim
draiver ti vuan nga tullaclleku' po te vjen farmaku erdhi , erdhiiiiiiiiiiii hahaaaaaaaaaaaa
avatar
Anonim
Iliri morning O idiot kush te ka porositur qe vazhdon mbron Lallen e sulmon ambasadorin e Ameriken? Si e quan ti pa rendesi nje person te shpallur non grata ne ShBA? Nuk I therrisni mendjes se jeni ata qe donit ta mbanit me Llallen tani pas ti edhe ata e ato qe luftuan me flake e cizme ne parlament boll na ropetVetem Amerika nuk te denon kot mos u trimeto se do e hash
avatar
Anonim
Highlanderi Vasiliqi Amerika ka per tu qi te gjitheve ju bastardet e Shqiperise me Liken ne krye.
avatar
Anonim
Fredi Sqarimin ta jep " " Luci ", djali i tezez qe i dhe 10 milion euro tenderin( Megafarma)! Ta japin 2 milion euro byrzylyket e sherbimit te proves. Ta jep tutorja jote Liza e Lushnjes. Ta jep agjencia e gruas te shokut qe ja more ti nga halli. Agjencia qe me parate e shtetit " organizonte" udhetimet orgji te administrates. Ta jep ai qe te qelloi me veze tek dera e presidences. O nipi i Manush Myftiut, po te vjen fundi. O nga burgu, o nga kanceri nuk e dime ende, por te dyja i meriton.
avatar
Anonim
Alb Po cna bere morr zoti Lu ... Te lutem Mos na i izolo dhe na i le ketu se 25 vjet na kane pirre gjakun si shushunjat ..... Ketyre me parre i duhet ndaluar hyrja ne shqiperi nese Duam Te bejme shtet
avatar
Anonim
TARRASI CESHTJA DIHET MOR KOPIL ESHTE HAJDUTE SI PUNA JOTE
avatar
Anonim
Alb Haahhahahahaa. Shume e drejte .....
avatar
Anonim
asd Me duket se Vasili do me u be prape shef i LSIse.
avatar
Anonim
kujtim O kto spo e kuptojne se nuk eshte problem se nuk marrin vize amerikane por ktyre lloj politikanesh e prokurore e gjygjtare hajdute e injorante ja ka heq vizen populli shqipetare .Kto kishin qene armiqt me te medhenj te shqipetareve qe e kane lene kte popull me rrogat me te varfera se ne cdo vend te botes.Te zhduken kto batakcij nga cdo drejtim te vendit sa me pare.Amerika ka qene miku me i mire i popullit dhe me ndimen e tyre kjo politike e kto lloj drejtuesish shpejt do shkojne per skrap.
avatar
Anonim
Sula Po hyn dhe ti ngadale tek lista zeze amerikane or Vasil . Duro dhe do ti marresh vesh te gjitha . Kur te hapen dosjet ke per te pasur informacion per punen e Llalles
avatar
Anonim
Df Shpjegimin do e marresh ,mos u merzit Lista eshte gati,kryesohet nga berisha,likja etj,per ty nuk i kane ndyer duarte,sepse me ty do te merret Arta Marku Rrofte USA DHE NE FERR ESAT TOPTANET
avatar
Anonim
Blenard Do llogari ti mor zgjebe ty meten berishen ke ka mbajtur surrat hajduti po qenke zgjebe fare i themi ne kenei nga fshati
avatar
Anonim
PONI HE KLYSHA,ME SHUM JU KA HYRE FRIKA JU SESA LLALLES,,SE E DINI MIRE QE PO U KAP DO T JU NXJERRI DHE JU TE PALARAT
avatar
Anonim
xxxx O njeri pa fytyr po te gjithe ju te LSI qe po cudisni boten o hajdut ke fytyr dhe delni ne shesh por vetem ata do tu vene ne izllah ju se ju qenkeni me te degjeneruarit e ketij kombi.
Rezultate tė tjera: 1

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 187 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Intervista
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_box_dx.php on line 194
Këndi i Njoftimeve

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_box_dx.php on line 253
Oferte Punesimi
Sondazhe të tjera

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 149 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 229 bytes written, possibly out of free disk space in /home/shqiptar/public_html/inc/cache.php on line 84

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_lexuarat.php on line 65
Shfaq të gjitha

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/shqiptar/public_html/inc/shq_lexuarat.php on line 82
Shfaq të gjitha