Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
12 Janar 2018 - 14:40 | përditesuar në 15:54
Luan Rama:Vija e demarkacionit
mes PS-LSI,jo vetëm Drejtësia
Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se LSI nuk e do Reformën në Drejtësi dhe se ishte pikërisht kjo reformë që e ndau atë nga partia e koalicionit PS, kanë ardhur reagimet e forta nga partia e drejtuar nga Monika Kryemadhi.

Ditën e sotme, ka qenë zv.kryetari i LSI, Luan Rama, që ka deklaruar se do të luftojnë për të arritur me çdo kusht zbatimin e Reformës në Drejtësi. Më tej, Luan Rama tha se vija e demarkacionit mes LSI dhe PS është integrimi evropian, Reforma në Drejtësi, Reforma Zgjedhore, interesi publik.

“Do luftojmë për të mbrojtur institucionet nga kapja. Jemi të vendosur të investohemi me të gjitha mënyrat për gjithçka që ka të bëjë me realizimin e reformës në drejtësi, sipas kushteve me të cilat u miratua. Ne do të kontribuojmë për realizimin e kësaj reforme. Le të jetë procesi i integrimit, reforma në drejtësi, testi i matjes se kush ka frikë dhe kush është me qytetarët, kush e do integrimin dhe kush është kundër, kush e do dhe kush jo reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore. Vija e demarkacionit mes nesh e të tjerëve është integrimi evropian, reforma në drejtësi, ajo zgjedhore, interesi publik”, deklaroi Luan Rama. 

d.c./shqiptarja.com

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65