Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politike
13 Shtator 2017 - 16:08 | përditesuar në 23:10
Mbledhja e parė e qeverisė zgjat
2 orė, vendimet qė u miratuan
Uragani 'Irma', Shqipėria 100 mijė $ SHBA
Pas betimit nė Presidencė, qeveria "Rama 2" zhvilloi mbledhjen e parė e cila zgjati plot 2 orė.

Nė kėtė mbledhje tė kabinetit janė miratuar 23 projektvendime tė rėndėsishme, mes tė cilėve edhe shpallja e vitit 2018 si viti mbarėkombėtar i Skėnderbeut.  

Qeveria ka zgjedhur dhe kandidatėt e Komisioneve tė Prokurimit Publik. Pika e tretė e rendit tė ditės ka qenė miratimi i procedurave tė shėrbimit publik elektronik. 

Pika e 4 dhe e 5 e rendit ishin ngritja e komisionit shtetėror pėr Skėnderbeun i cili do kryesohet nga presidentėt Ilir Meta dhe Hashim Thaēi si dhe dhėnia e godinave pėr organet e Vettingut.

Ndėrsa njė tjetėr pikė e rėndėsishme, edhe pse simbolik, ishte miratimi i njė fondi ndihme financiare prej 100 mijė dollarė pėr dėmet e uraganit "Irma" nė SHBA.

Kėtė tė fundit kryeministri Edi Rama e paralajmėroi edhe gjatė seancės plenare dy ditė mė parė, kur prezantoi programin e qeverisė. Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
PARADOKS VENDI ME I VARFER NE EUROPE DO TE NDIMOJE VENDIN ME TE PASUR NE BOTE.....
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65